Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

SODES toplantıları sürüyor…

07 Temmuz 2011 Perşembe, 15:54
SODES toplantıları sürüyor…

Toplumsal hayata etkin şekilde katılmakta zorluklarla karşılaşan yoksullar, işsizler, göç etmiş kişiler, kadınlar, gençler ve çocuklar için yeni fırsatlar oluşturarak bu kesimlerin kendilerine olan güvenini artırmak ve toplumsal yaşamın daha sağlıklı bir şekilde işlemesine katkıda bulunmak amacıyla uygulanan Sosyal Destek Programı’ndan (SODES) Hatay’ın en etkin şekilde faydalanabilmesi için eğitimler ve bilgilendirme toplantıları devam ediyor.
 
Bugüne kadar yaklaşık 600 katılımcıya ulaşan ve il merkezinin yanı sıra 8 ilçe merkezinde de gerçekleştirilen proje hazırlama eğitimlerinin yanı sıra, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek Bilgilendirme Toplantılarının programı netleşti.
 
Buna göre, DOğAKA uzmanları tarafından 10 ilçe merkezinde programdan faydalanmak isteyen tüm kurum ve kuruluşların temsilcilerine açık toplantılar yapılarak program ve başvuru koşulları hakkında detaylı bilgi verilecek.
 
SOSYAL DESTEK PROGRAMI HAKKINDA
 
Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı tarafından 27 Haziran 2011 tarihinde teklif çağrısı yayımlanan SODES Hibe Programı kapsamında; bölgedeki ihtiyaçlara uygun nitelikli işgücünün ve mesleki bilgi ve birikimin geliştirilmesi, dezavantajlı kesimlerin istihdama erişiminin kolaylaştırılması, yoksulluğun azaltılması, sosyal yardım alan kesimin kendi geçimini temin edecek duruma getirilmesine destek olunması, yaşlı, engelli, kadın ve çocuklar gibi kesimlerin yaşam standartlarının yükseltilmesi, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin geliştirilmesi ile özellikle çocukların ve gençlerin bu tür faaliyetlere yönlendirilerek yeteneklerinin açığa çıkartılmasını amaçlayan proje teklifleri sunulabilecek. Program sayesinde; kamu kurum ve kuruluşları, il ve ilçe özel idareleri, belediyeler, mahalli idare birlikleri, köylere hizmet götürme birlikleri, üniversiteler, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları, azami bir yıl uygulama süresine sahip proje faaliyetleri için 400.000TL’ye kadar kaynak sağlayabilecek. Proje başvurularında eşfinansman katkısı da zorunlu değil.
 
Ancak eş finansman sunulması halinde bu projeler öncelikli olarak desteklenecek.
 
SODES’e yapılacak proje başvurularının teslimi için son tarih 12 Ağustos 2011 (saat 17.00) olarak belirlendi. Başvuru dönemi boyunca, Hatay Yatırım Destek Ofisi paydaşların programla ilgili sorularını hızlı bir şekilde cevaplandıracak.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz