SMMMO’dan Seminer…

10 Ocak 2014 Cuma, 09:28
SMMMO’dan Seminer…

Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası’nca “Dönem sonu işlemleri uygulamaları” konulu seminer düzenlendi.

Oda toplantı salonunda gerçekleşen seminere konuşmacı olarak yeminli mali müşavir Ali Haydar Yıldırım ve yeminli mali müşavir Cüneyt öztürk katıldı.

Seminer öncesi gündeme ilişkin bir konuşma yapan Hatay Serbest Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Abdullah Korkmaz, Yıllardan beri hep dile getirdiklerini belirterek, “Biz Türkiye genelinde 81 ilde örgütlü şuanda 183 bine yakın bir camiayız. Eğer bu örgüt, eğer bu örgütün denetim gücü devlet tarafından kullanılmaz ise maalesef yıllardan beri devam eden ve her platformda 60-70 yıldan beri dönem dönem sıkıntılar yaşayan bir ülkeyiz. Ama genç bir ülkeyiz. O bizi sevindiriyor. Bunlara rağmen ayakta duran bir ülkeyiz. Eğer bu camianın denetim gücü kullanılmaz ise bu camiaya doğru anlamda denetim verilmez ise bunların hepsini yaşamaya devam edileceğiz diye düşünüyorum” dedi.

Başkan Korkmaz, “Bu ülkede sadece hazır mükellefler değil, atanmışlar ve seçilmişler de denetlenmek zorundadır. Eğer bu denetim başlatmaz iseniz, atanmış ve seçilmiş kişinin, seçildiğinde denetimin kamuoyuyla paylaşılmadığı müddetçe bir insana veya seçilmişe tekrar denetim yapılmadığı müddetçe bu görevi dağıtma şansınız hiç yok. Amerika’yı hiç kimse yeniden keşif etmeyecek. Sistem hazır, alt yapı hazır, karşınızda çok ciddi bir fay var. Bu işi yapabilecek güçte bir meslek örgütü var.

Bir meslek mensubu var. Bunların olmasına rağmen bu kadar yolsuzluk karşısında durabiliyorsa ve Türkiye’nin gündemini meşgul ediyorsa, yer yerinden oynatıyorsa siz bu ülkede vergi toplayamazsınız” ifadelerini kullandı.

Seminerde YMM Ali Haydar Yıldırım ve YMM Cüneyt öztürk “Dönem sonu işlemleri uygulamaları” hakkında muhasebeciler geniş bilgiler sundular.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz