Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Sizler geleceğimizin güvencesisiniz…

22 Nisan 2010 Perşembe, 09:46
Sizler geleceğimizin güvencesisiniz…

Hatay Valimiz Sayın M. Celalettin Lekesiz, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı nedeni ile bir mesaj yayınlamıştır. Vali Lekesiz, yayınlamış olduğu mesajında;
 “Sevgili çocuklar, Demokratik Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, ilk Meclis Başkanı, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, Milli egemenliğimizin sembolü ve Kurtuluş Savaşı’mızın en önemli dönüm noktalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni açmasının 90. Yılını kutluyor olmanın heyecanı ve sevinci içerisindeyiz. Sevgili çocuklar ve gençler, sizler gururumuz, ümidimiz, güvenimiz, mutluluğumuz ve geleceğimizin güvencesisiniz.
 
 
 Bunun içindir ki, Atatürk, dünyada ilk defa 1929 yılında, milli egemenliğimizin ilan edildiği 23 Nisanı, sizlere bayram olarak armağan etmiştir. Sizlere düşen en önemli görev, hayatınızın her aşamasında bu sorumluluğu hissetmek, bu inanca ve güvene layık olarak ülkemizi çağdaş uygarlık düzeyinin üzerine çıkarmaya çalışmaktır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın geniş bakış açısına sahip, araştırmacı, yeniliklere açık ve karşılaştıkları sorunları çözme yeteneğine sahip olmaları da, Türkiye Cumhuriyeti’nin bir ferdi olarak bizlere büyük güven vermektedir. UNESCO’nun 1979 yılında 23 Nisan’ı Dünya çocuk Yılı ilan etmesi ile bu bayram uluslararası düzeye taşınmıştır.
 
 
Böylece dünya çocukları ile birlikte kutlanmaya başlayan bayram, dünya çocukları arasında sevgi, kardeşlik, dostluk bağlarının gelişmesini sağlamış ve tüm insanların barış içerisinde yaşayacağı bir dünyanın oluşmasına da temel hazırlamıştır. Büyük Türk Milletinin bir ferdi olarak, Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Hiçbir şeye ihtiyacımız yok, yalnızca bir şeye ihtiyacımız var; çalışkan olmak.” sözünü kendinize ilke edinerek, Türkiye Cumhuriyeti’ni daha aydınlık bir geleceğe taşıyacağınıza olan inancımız tamdır. Kendinizin ne kadar mühim olduğunu düşünerek ona göre çalışınız. Bütün bu duygularla tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimle kutlar, sizlere olan sevgi, güven ve inançla gözlerinizden öperim.” demiştir. 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz