Sivas’ta devlet varlığını göstermedi…

02 Temmuz 2014 Çarşamba, 10:15

Sivas katliamının 21. yılı nedeniyle ÇYDD Antakya Şubesi başkanı Nabi İnal aşağıdaki mesajı yayınlamıştır:

“Sivas katliamının üzerinden 21 yıl geçti. 2 Temmuz 1993 tarihinde ağızlarından salyalar akan irticacı bir güruhun Madımak Oteline yaptığı saldırı ve bu saldırı sonucunda insanların diri diri yakılışı, dumandan boğuluşu hiçbir zaman belleklerden silinmeyecektir.

Yürekleri insan sevgisi, dostluk ve kardeşlik aşkı ile dolu olan, Atatürk ilke ve devrimlerine inanma, demokratik laik sosyal hukuk devletini savunma, hukukun üstünlüğü ilkesi ile insan haklarının ülkemizde egemen olmasını sağlama amacından başka bir hedefleri olmayan 33 aydınımız ile 2 otel çalışanı, on binlerce insanın gözü önünde, insanlıktan nasibini almamış bir güruh tarafından, diri diri yakılmışlardır.

Devletin varlığını hissettirmediği, otoritenin aciz kaldığı, bireylerin can güvenliğini sağlama görevinin yerine getirilmediği o meş’um günde, yitirdiğimiz aydınlarımızı, her geçen gün daha çok arıyor ve anıyoruz.

Kubilayları katleden karanlık fikirliler, örümcek kafalılar 21 yıl önce de yaptıkları katliamla, insanlıkla alakaları olmayan birer yaratık olduklarını bir kez daha ortaya koymuşlar, gerçek yüzlerini göstermişlerdir. Bu sapkın fikirlilerin, insanlık dışı yaratıkların bugünde seslerini duyurabilmek, aynı çirkin eylemlerini yineleyebilmek için zaman ve zemin kolladıklarını üzüntüyle görüyor ve izliyoruz.

Bu elim yıldönümünde o zavallıların bilmedikleri, anlayamadıkları bir gerçeği hatırlatmakta yarar görüyoruz: O’da; Atatürk gençliğinin, Laik Cumhuriyeti sonuna kadar savunacağı ve şeriat özlemcilerine asla geçit vermeyeceği gerçeğidir.

Sivas katliamının 21. yılında; yitirdiğimiz canlarımızın inandığı ilkeleri savunan Atatürk kuşağının, dün olduğu gibi bugünde dimdik ayakta olduğunu bir kez daha tekrarlayarak,  hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, onlara ışıklar içinde yatın diyoruz.”

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz