Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

şişedeki Sanat…

02 Şubat 2012 Perşembe, 09:52
şişedeki Sanat…

Dörtyol’ da 10 yıl önce hobi olarak başladığı cam şişe içerisine tahta parçaları ile maket yapma tekniğini geliştiren Mehmet Yüksel’in ortaya çıkan eserler ilgi görüyor.
 
 
ılçedeki özel bir Lpg dolum tesisinde görev yapan 2 çocuk babası, 60 yaşındaki Yüksel, görevi nedeniyle 10 yıl önce ıstanbul’dan Dörtyol’a geldiğini söyledi.
 
 
Yüksel, ıstanbul’daki sosyal yaşantısının Dörtyol’da tekdüze bir hayata dönüştüğünü, işten arta kalan zamanlarını değerlendirmek amacıyla daha önce tahtadan yaptığı maketleri, cam şişe içinde yapmak için çalışma başlattığını belirtti. Yüksel, ilk aylarda can sıkıntısını gidermek için hobi olarak başladığı çalışmayı, kısa sürede geliştirdiğini, bu konuda yaptığı araştırmalarla evinin bir odasını atölyeye dönüştürdüğünü ifade etti.
 
 
Cam şişe içerisine cımbız ve sivri uçlu aletlerle yerleştirdiği tahta parçalarından çeşitli figürler ortaya çıkardığını anlatan Yüksel, yaptığı çalışmanın zahmetli fakat zevkli bir iş olduğunu dile getirdi.
 
 
 
Yüksel, yaptığı işi iğne ile kuyu kazmaya benzettiğini, bir cam şişeyi hazırlamanın bazen haftalarını aldığını vurgulayarak, ”bu iş bana hem keyif veriyor hem de büyük stres attırıyor” dedi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz