Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

Sıra TEDAş’ta…

11 Şubat 2013 Pazartesi, 18:35
Sıra TEDAş’ta…

Antakya Belediyesi, Armutlu Mahallesi’ni Kışlasaray Mahallesi’ne bağlayan yaya köprüsünün kot farkını yükselterek, oluşabilecek bir taşkında suların köprü üzerinden geçmesini engelledi. Ancak köprünün altından geçen elektrik kabloları hem görüntü kirliliği hem de tehlike yaratmaya devam ediyor. 
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç Dr. Lütfü Savaş, geçtiğimiz hafta ınşaat Mühendisleri Odası’nın üyelerine yönelik yaptığı bilgilendirme toplantısında kendilerine düşen görevi yaparak köprünün kot farkını yükselttiklerini, görüntü kirliliği yaratan kabloların da kendilerinin değil TEDAş’ın sorumluluğunda olduğunu söylemişti. Başkan Savaş bu durumu TEDAş yetkililerine bildirdiklerini ve onlardan kabloları düzeltmelerini talep ettiklerini de açıklamıştı.
 
 
Bazı vatandaşlar, TEDAş yetkililerin görüntü kirliliği ve tehlike arz eden kabloları düzeltmemesine tepki göstererek, “oluşa bilecek bir taşkında tüm kablolar sular içinde kalacak ve bu yüzden de bazı mahallelerde uzun süreli elektrik kesintileri yaşanacak. Gözle görülebilen bu soruna TEDAş yetkililerin bir an önce çözüm üretmesini talep ediyoruz.” ifadelerini kullandılar.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz