Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Sınır kapısında patlama!..

11 Şubat 2013 Pazartesi, 18:44
Sınır kapısında patlama!..

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı’nda bomba yüklü bir aracın uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu 10 kişi öldü, çok sayıda kişi de yaralandı. Edinilen bilgiye göre, saat 15.00 sıralarında Suriye plakalı bomba yüklü bir araç, Cilvegözü Sınır Kapısı’ndaki personel lojmanlarının yakınında uzaktan kumanda ile patlatıldı. Patlamada 10 kişinin öldüğü, en az 30 kişinin de yaralandığı belirtildi. Yaralılar Reyhanlı Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Yaralılardan 5’inin Türk, 5’inin Suriyeli olduğu ifade ediliyor.
 
BüYüK BıR GüRüLTü DUYDUK!..

Cilvegözü sınır kapısında yaşanan patlamada hafif yaralanan görgü tanığı Yusuf Yalçınkaya, sınır kapısında beklerken bir araçta patlama meydana geldiğini söyledi. Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde ayakta tedavi gören Yalçınkaya, akrabalarını uğurlamak için sınır kapısında beklerken bir patlama meydana geldiğini anlattı.
 
Yalçınkaya, olay yerinde çok sayıda ölü e yaralı gördüğünü ifade ederken,  “Akrabalarımızı geçirmek için sınır kapısında beklediğimiz sırada bir araçta aniden patlama oldu. Büyük bir gürültü duyduk. Patlamanın ardından olay yerinde çok sayıda ölü ve yaralının olduğunu gördüm, bir anda ne olduğunu anlayamadık” diye konuştu. 
 
Bu sırada, Cilvegözü Sınır Kapısı’na giden yol trafiğe kapatılarak, geniş güvenlik önlemleri alındı. Ayrıca, Reyhanlı Devlet Hastanesi’nde oluşan yoğunluk sebebiyle çevik kuvvetin hastane etrafında güvenlik önlemleri aldığı gözlemlendi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz