Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Silahlı Kuvvetler Her zaman Hazırdır…

31 Ağustos 2013 Cumartesi, 09:53
Silahlı Kuvvetler Her zaman Hazırdır…

30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 91. yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi Antakya’da da törenle kutlandı.
 
Atatürk Caddesi’nde gerçekleşen törene Hatay Vali vekili Kadim Doğan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat,  Antakya Belediye Başkanı, CHP Hatay Milletvekili Hasan Akgöl, MKü Rektörü Prof. H. Salih Güder, Hatay Cumhuriyet Başsavcısı Bestami Tezcan, Vali Yardımcıları, daire müdürleri, siyasi parti temsilcileri, askeri erkân, gaziler ve öğrenciler katıldı.
 
Tören Hatay Vali Vekili Kadim Doğan, Garnizon Komutanı Kurmay Albay Hasan Polat ile Antakya Belediye Başkanı tören alında askeri erkân ile vatandaşların bayramını kutlamasıyla başladı.
 
 
Saygı duruşu ve ıstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Garnizon Komutanlığından Piyade Yarbay Ersin Ersoy yaptı.
 
Yarbay Ersin Ersoy, Bugün Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasına temel teşkil eden, 30 Ağustos 1922’de kazandığımız Büyük Zafer’in 91’inci yılını ulusça kutlamanın haklı gurur ve heyecanı yaşadıklarını söyledi.
 
30 Ağustos Zaferi, Türk Ordusu’na “Silahlı Kuvvetler Günü” olarak armağan edildiğini belirten Ersoy,”Türk Silahlı Kuvvetler ülkemizin huzur ve bekasını sağlamak, bölgemizde ve dünyada sürekli barışın tesisini katkıda bulunmak için tarihinden ve milletinden aldığı güçle, modern harp silah ve teçhizatıyla, güçlü ve dinamik personeliyle, ulaştığı yüksek eğitim seviyesiyle, azimli ve kararlı komuta kademesiyle, dostlarının ve ülkemizin güvencesi, düşmanlarımızın korkulu rüyası olmaya devam etmektedir. Dünyanın sayılı askeri güçlerinden birisi olan Silahlı Kuvvetlerimizi her zaman, her yerde ve her şartta verilecek görevleri ifaya hazırdır” dedi.
 
30 Ağustos Zaferini bize armağan eden kahramanlıklarla dolu tarihimiz, yeni bir çığır açan bayrağımızı; korkusuzluğun, yurtseverliğin, bir efsanesi, bir destanı olduklarını hatırlatan Ersoy,”Sonsuza dek minnet ve şükranla anılacaktır. Bu kutsal ve tarihi gün vesilesiyle ulusça başta Ulu önder Atatürk olmak üzere, dava arkadaşları ve Aziz şehitlerimizi rahmetle kahraman gazilerimizi minnetle anıyor, hatıraları önünde bir kez daha saygıyla eğiliyor, şükranlarımızı sunuyoruz. Ruhun şad olsun.”
 
Tören şiirlerin okunmasının ardından geçit töreniyle son buldu.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz