Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

Sigarayı Bırakan ımama Plaket…..

09 Şubat 2012 Perşembe, 16:52
Sigarayı Bırakan ımama Plaket…..

Reyhanlı ilçesindeki Büyük Cami’de görevli imam Hamit Ekmen’e, sigarayı bırakması dolayısıyla 9 şubat Dünya Sigarayı Boykot Günü’nde plaket verildi. ılçede sağlık, emniyet ve belediye görevlilerince oluşturulan ekip, bir taraftan denetimlerini sürdürürken, diğer taraftan da sigarayı bırakan kişileri takip altında tutuyor. Polis memuru Abbas Kan, sağlık çalışanı Abdulkadir Göktaş ve zabıta memuru Hasan çift’ten oluşan denetim ekibi, sigarayı boykot gününde bırakma kararı alan Büyük Cami imamı Hamit Ekmen’e plaket verdi.
 
 
Ekmen, yaptığı açıklamada, günde üç paket sigara içtiğini belirterek, hem sağlığını ve bütçesini korumak hem de camiye gelen cemaate örnek olmak için sigarayı bıraktığını söyledi. Camide de bundan böyle sigarayı bırakma konusunda vatandaşlara bilgi vereceğini vurgulayan Ekmen, tüm kesimleri sigarayı bırakmaya davet etti.
Denetim ekibinden Hasan çift de Reyhanlı’da sigara denetimi kapsamında 10 bin kişi ile görüşüldüğünü bildirerek, ilçedeki 500 esnafın denetlendiğini ve dumansız hava sahası kurallarına uymayan 300 kişiye para cezası kesildiğini söyledi. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz