Sıfır sorundan sıfır komşuya…

23 Mart 2014 Pazar, 20:07
Sıfır sorundan sıfır komşuya…

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı(EHDAV) Genel Başkanı şeyh Ali Yeral; çarpıcı açıklamalarıyla gündem yaratmaya devam ediyor. EHDAV Başkanı Ali Yeral; son zamanlarda yaşanan olaylarla ilgili “Milli sınırlarımız ile bütünlüğümüzü tehlikeye sokan teröristleri yurt içinde de dışında vururuz, çünkü vurma hakkımız vardır. Kuzey Irak’ın derinliklerine dalar dağları – taşları – vadileri döveriz. Gerçi 30 yılda kayda değer bir şey kazanamadık, sadece PKK’ya taviz üstüne taviz verdik.

Ama 3 yıldır komşu ve kardeş Suriye Devleti, ordusu ve Halkına açılan gayr-i meşru savaşta, çok uluslu El-Kaide, En-Nusra, ışid vb. terör örgütleri sınırlarımızdan geçerek kocaman ülkeyi tar-u mar ettiler, Alevi – Sünni – Hıristiyan akrabalarımızı tekbir eşliğinde kör bıçakla kestiler ve 150 bin masum insanın kanına girdiler. Daha dün Yayladağı’ndan Keseb’ e giren cani teröristler, katliamlar yaptılar, sınırımızdan karşıya top ve füze atışları yaptılar.” şeklinde bir değerlendirmede bulundu.

Ehl-i Beyt Kültür ve Dayanışma Vakfı(EHDAV) Genel Başkanı şeyh Ali Yeral; açıklamasının sonunda “Tabi ki, biz hiç bir ülkenin hiç bir şekilde sınırımızı ihlal etmesini istemiyoruz. Ama hangi gerekçeyle biz Kuzey Irak’a onlarca km. girip teröristleri vuruyoruz da, sınırımızdan 3 yıldır akın akın girip kan kusan teröristleri, Suriye sınırımızdan 20-30 m. içeride vuramasın? Karşılıklı uçaklar düşürülüyor, asker / polisler vuruluyor ve bilfiil savaşa adım adım itiliyoruz. ışte bugün öğlen yine sınırdaki teröristlerle mücadele eden bir Suriye savaş uçağı, bir füzeyle düşürüldü. Komşularla sıfır sorundan, sıfır komşuya ve kimsenin yüzüne bakamaz düzeye geldik.

Seçimlere günler kala, siyaset ve basit hamaset kokan bu tür tehlikeli ateş oyunlarına ‘YETER ARTIK!’diyoruz. ‘Yurtta sulh, cihanda sulh’ ile kardeşlikten yana olan tüm Vatanperverleri yarın geç olmadan bu tehlikeli, şaibeli ve keyfi gidişatı durdurmaya davet ediyoruz. Biz hiç bir şekilde Suriyeli akrabalarımızla savaşmayacağız, savaşa da izin vermeyeceğiz, bu böyle biline!..“  ifadelerine yer verdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz