Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

şeyh Eskiocak;olaylardan üzüntülü..

06 Haziran 2013 Perşembe, 09:25
şeyh Eskiocak;olaylardan üzüntülü..

Alevi ıslam ınancını Yaşatma Derneği (ALıYAD) Onursal Başkanı Nasrettin Eskiocak, Hatay’daki birlik ve beraberliği kimsenin bozamayacağını belirtti. Hatay Vallsi Mehmet Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret eden Eskiocak, son günlerde Hatay’da yaşanan olumsuz gelişmelerden dolayı duyduğu üzüntüsü paylaştı. 
 
Eskiocak, Gezi Parkı olayı ile başlayan olumsuz durumun bir an önce sona ermesi dileklerinde bulundu. Vali Lekesiz de ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, kentin nazik bir süreçten geçtiğini, önemli olanın bugünlerin ilde yüzyıllardır var olan barış ve hoşgörü ortamına bir zarar vermeden atlatmak olduğunu kaydetti.
 
Lekesiz, bu hassas süreçte herkesin en üst düzeyde sorumluluk anlayışı ile hareket etmesi, söylediklerine, yaptıklarına dikkat etmesi ve yanlış anlaşılabilecek söylemlerden kaçınmasının ilde barış ve huzur ortamının korunması anlamında önem taşıdığını da ifade etti. Eskiocak’ın ziyaretine Antakya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Meclis Başkanı Selahattin Eskiocak da eşlik etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz