Son Dakika
16 Temmuz 2018 Pazartesi

Sever’den Lekesiz’e Ziyaret…

09 Ocak 2012 Pazartesi, 19:09
Sever’den Lekesiz’e Ziyaret…

Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şube Başkanı Ahmet Sever, 9 yönetim kurulu üyeleri ile birlikte Vali M. Celalettin Lekesiz’i makamında ziyaret etti.Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şubesi yeni yönetim kurulunun ilimiz genelinde görev yapan kamu veya özel sektörde çalışan tüm ziraat mühendisleri ve tarım sektörü için hayırlı olması dileğinde bulunan Lekesiz, “Tarım sektörü ilimizde hâkim sektörlerden bir tanesidir. Hem istihdam açısından hem de ilin Gayri Safi Milli Hasılasına yaptığı katkı açısından hâkim ve önemli sektörlerden bir tanesi. Bildiğiniz gibi hepimizin katkısıyla, çabasıyla bir ‘Hatay ıli Tarım ve Kırsal Kalkınma Stratejik Planı’ hazırladık. Burada esas olan sadece il ve ilçe tarım müdürlüklerinin çalışması, çabalaması değil, meselenin tüm taraflarının katkısıyla ilin tarımını daha iyi noktalara götürmektir.”dedi.
 
 
Lekesiz, konuşmasının devamında üniversitedeki akademisyenlerde, Amik Ovası’nda çalışan çiftçilerde, ihracatçılarda, zeytinyağı üreticileri birliğinde, dış ticaret müsteşarlığında, uluslararası birliklerde, ziraat odası başkanlığında olmak üzere tarımın tüm kesimlerinde var olan birikimin bir araya gelmesi ile ortaya ilin tarımının geleceği ve ne olması gerektiği ile ilgili doğrunun ortaya çıktığını, her bir tarafın kendi birikiminden katkı verdiğini böylece bütünün oluştuğunu da sözlerine ekledi.
 
 
Ziraat Mühendisleri Odası Hatay şube Başkanı Ahmet Sever ise, yeni oluşan yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ziraat mühendisleri odası olarak tarım sektörü ile ilgili çeşitli görüş ve düşüncelerini aktarmak için ziyarette bulunduklarını ifade etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz