Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Ses Getirecek Bir Çalışma…

21 Aralık 2009 Pazartesi, 19:21
Ses Getirecek Bir Çalışma…

Hatay Fenerbahçeliler Derneği, ışitme Engelliler Anaokulu projesini hayata geçirerek, ıl Milli Eğitim Müdürlüğü’ ne anahtar teslimi yapacağı bildirildi.  
 
Dernek Başkanı Ali Ezelsoy, şehir Kulübü’ nde düzenledikleri “Geleneksel brunch”ta, yapmış oldukları faaliyetlerden dolayı Mehmetçik Vakfı’ ndan 3 madalya, ıl Emniyet Müdürlüğünden, Fenerbahçe Spor Kulübü, Milli Olimpiyat Komitesinden ”Fair-play ödülü”, Yayladağı sınır taburu ve son olarak Antalya’ da Fenerbahçe Kulübü tarafından ”Yılın Derneği, Altın Para ödülü” ve şırnak şenoba’ ya sağladıkları katkılar nedeniyle ”Altın Pul” ödülüne layık görüldüklerini söyledi. Son olarak Türkiye’ de ses getireceklerine inandıkları Hatay Fenerbahçe ışitme Engelliler Anaokulu projesini hayata geçirmek için hazırlıkları başlattıklarını belirten Ezelsoy, şöyle konuştu: ”Bu projeyi yapmamızın en büyük nedeni; 0-6 yaş arası işitme engelli çocuk ve onu yetiştirecek ailenin de bu eğitime ihtiyacı olduğu tespit edilmiştir. 
 0-6 yaş arası eğitim alamayan 7 yaşındaki çocuk, diğer işiten yaşıtlarından yaklaşık 4-5 yıl geri seviyede ilköğretime başlamaktadır. Bu da eğitim yaşamları boyunca başarısız oldukları, ya da eğitimlerini tamamlayamadıkları ortaya çıkmıştır. ışitme engelli çocuğun hayatını erken teşhis, erken tedavi ve erken eğitim değiştireceğinden derneğimiz Hatay Fenerbahçe ışitme Engelliler ılköğretim Anaokulunu yaptırıp, ıl Milli Eğitim Müdürlüğüne anahtar teslimi olarak işitme engelli çocukların istifadesine sunulmak üzere yapmaya büyük bir şevk ve heyecanla karar vermiştir.” Ezelsoy, projenin gerçekleşmesi için yardımlarını esirgemeyen Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, ıl Milli Eğitim Müdürü şenol Genç ve yardımcısı Halil ıbrahim Kafadar’ a teşekkür etti.
 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz