Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

şerefsizlik!…

21 Ocak 2010 Perşembe, 13:06
şerefsizlik!…

Hollanda’ nın en büyük turizm şirketinin yeni başlattığı reklam kampanyasında kullandığı afişlerde, Atatürk’ün para üzerindeki fotoğrafıyla, bikinili genç kızların fotoğrafının birleştirilmesi, gurbetçileri ayağa kaldırdı.
 
Tepkiler üzerine Hollandalı şirket, herhangi bir art niyet taşımadıklarını ve afişleri toplattıklarını açıkladı.
 
Hollanda’ nın büyük tur operatörleri arasında yer alan ‘D-Reizen,’ son reklam kampanyasında Türklerden büyük tepki çekti.
 
ülkenin dört bir köşesinde sokak ve caddeleri süsleyen reklam panolarında asılan afişlerde bikinili kızın baş kısmına Atatürk resminin yerleştirilmesi tepkiyle karşılandı.
 
“D Reizen bu resimle Atatürk’e hakaret etmiştir” diyerek reklam kampanyasına tepki gösteren Hollanda Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Yılmaz çalışkan “D-Reizen böyle büyük bir yanlışı nasıl yapar anlamış değiliz. Reklam panolarındaki afişlerin derhal kaldırılması gerekir” diyerek, D-Reizen’ı eleştirdi.
 
ART NıYETLE YAPMADIK, AFışLER KALDIRILACAK
Konu hakkında görüşmesi yaptığımız D-Reizen’in Ticari ışlerden Sorumlu Genel Müdürü Ton Vendrig, “ınanın herhangi bir art niyetle bunu yapmadık. Normalde bu reklam afişleri ocak ayının sonuna kadar asılı kalacaktı. Gelen tepkiler üzerine afişleri kaldırma kararı aldık. En geç üç gün içerisinde bu afişler kaldırılacaktır” diyerek tüm Türklerden özür diledi.
 
 
 
hurriyet.com.tr

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz