Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

Serbest bırakılsınlar!..

20 Şubat 2013 Çarşamba, 17:42
Serbest bırakılsınlar!..

KESK’e yönelik gerçekleştirilen operasyonları protesto etmek isteyen Emek ve Demokrasi Güçleri ile polis arasında arbede yaşandı. KESK binası önünde toplanan Emek ve Demokrasi Güçleri üyeleri Ulus alanına slogan atarak yürümek istediler. Polisin, yürüyüşlerinin izinsiz olduğu ve pankartlarını indirerek yürümeleri talebine karşısında arbede yaşanmaya başlandı. Yaşanan arbedede 2 polis ile bazı eylemciler yaralandı. Başkanların araya girmesi sonucu Sendikacılar açıklamayı CHP Binası civarında gerçekleştirdi.
 
Emek ve Demokrasi Güçleri adına açıklamayı okuyan ıbrahim Sayman, “AKP’nin “ileri demokrasi” her gün yaşanan gözaltı ve tutuklama furyası ile devam ediyor” diyerek şu görüşlere yer verdi. “Ancak otoriter, faşizan rejimlerde rastlanabilecek, emek ve demokrasi düşmanlığı üzerine inşa edilen, bu sözde “ileri demokrasi” muhalefet eden gözaltına alınıyor. Son dönemler ülkemizde yananlar AKP’nin, yarattığı korku imparatorluğunun gölgesinde ulaşmadığı hiçbir alan bırakmaya kararlı olduğunu göstermektedir.
 
Tasavvur ettikleri resmi hayata geçirmek için Türkiye hızla tek adam diktasına doğru sürükleyenler, muhalif, demokrat kesimleri cendereye alarak tüm toplumu derin bir sessizliğe mahkûm etmeyi amaçlamaktır. Bunun için öğrencileri, avukatları, sendikacıları, gazetecileri, korku imparatorluklarına karşı sesini yükselten herkesi gözaltına almakta hukuksuz isnatlarla tutuklamakta sakınca görmüyorlar. Kısacası insanca bir yaşam ve demokratik bir ülke isteyen herkesi hedef tahtasına koymaya devam ediyorlar.
 
Son bir yıldır ardı adına yapılan operasyonlar sonucunda bugün toplam 59 yönetici ve üyemizin sendikal faaliyetlerimiz gerekçe gösterilerek tutuklanıp demir parmaklıklar ardına konuldu. Bu da yetmezmiş gibi dün sabah erken saatlerde aralarından Konfederasyonumuz Eğitim ve örgütlenme Sekreteri Akman şimşek, ılimizde de Eğitim-Sen şube Başkanı Ayhan Erkal, Eğitim-Sen şube Kadın Sekreteri Sabah Aras, Samandağ Eğitim-Sen Temsilcilik Başkanı Cüneyt Kayıkçı, Eğitim-Sen Yürütme Kurulu üyesi Esat Kudret, Eğitim-Sen üyelerinden Ahmet Karaçay, Dilek Kayıkçı, Kamer Kudret, Ses Hatay şube örgütlenme Sekreteri Merih şanlı, Ses Samandağ Temsilcisi Yavuz Yaşbek ve Ses üyesi Ahmet Aras’ın aralarından bulunduğu konfederasyonumuza bağlı sendikaların yönetici ve üyelerinin de olduğu çok saydı insan gözaltına alınmıştır. Bu tutum ve davranışlar barış talebimizi haykırmamıza engel olmayacaktır. Gözaltında bulunan arkadaşlarımız da derhal serbest bırakılmalıdır. Arkadaşlarımız serbest bırakılıncaya kadar mücadelemiz sürecektir.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz