Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

şentürk, Asi Projesi Rafa…

20 Şubat 2009 Cuma, 12:04
şentürk, Asi Projesi Rafa…

CHP Antakya belediye başkan adayı ıris şentürk, seçilmesi halinde halen devam etmekte olan Asi projesinin ilk aşamasının tamamlanmasının ardından yasal mevzuat elverdiği takdirde ikinci kısım inşaatı gerekirse sonradan devam edilmek üzere durduracağını, imkanlarını ve enerjisini trafik, su, altyapı, hisseli arazi sorunu başta olmak üzere acil öncelikli sorunları çözmeye kullanacağını açıkladı.
 
Bölgemizi de içeren yayınlarıyla bilinen K. Maraş’da yayın yapmakta olan AKSU TV’nin konuğu olan ıris şentürk, halen kapalı salon ve ev toplantıları ile seçim çalışmalarını sürdürdüğünü kaydederek; “Gördüğüm yoğun ilgi, Antakya halkının bana ilgisi doğrusu beni çok şaşırttı.
 
çok duygu yüklü olaylar yaşıyorum. Bir kez daha anladım ki Antakyalılar gerçekten vefakardır, hizmet edeni, kendisine değer vereni unutmuyor” açıklamasında bulundu.
 
CHP Belediye başkan adayı ıris şentürk, seçilmesi halinde öncelikle eğileceğini belirttiği hizmet vaatleri şöyle sıralanıyor: -Trafik sorunu (Hafif raylı sistem, katlı otoparklar,cep oto parklar, alt-üst geçitler ve yeni uygulamalarla kesin çözüme bağlanacak.
 
Hisseli arazi sorunu çözülecek. -Antakya’nın tarihi dokusu koruma amaçlı imar planlarına uygun olarak gün ışığına çıkartılacak. -Kent atölyeleri oluşturulacak.
 

Vali ürgen alanında DSı ve stadyum kent dışına çıkartılarak KENT PARKI oluşturulacak. -Kapalı semt pazarları oluşturulacak. -Meydan ve çarşı düzenlemeleri kaldığı yerden devam edecek. -Kent müzesi oluşturulacak. -Semt çamaşırhaneleri oluşturulacak. -Belediye eğitim ve rehberlik merkezleri hayata geçirilecek. -Mobilya ayakkabı esnafımız başta olmak üzere ticari sektör temsilcilerine uygun fuar alanları oluşturulacak. -Antakya’nın tarihsel kimliği, ürünlerini anlatan araştırma enstitüleri kurulacak. -Belediyeye sorunu düşenlere yardımcı olacak Acil çözüm merkezi oluşturulacak. -Okul ve ibadeşanelerin bakım ve temizlikleri düzenli şekilde yapılacak. -Yeşil alanlar toplu konut yerleri üretmek sosyal projeler olmaza olmazlarımız olacak.

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz