Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Senfoni Orkestrası

28 Ağustos 2012 Salı, 10:13
Senfoni Orkestrası

Türkiye ile Hollanda’nın tam 400 yıl önce başlayan Diplomatik ılişkilerini kutlamak amacıyla 11 ve 26 Ağustos tarihleri arasında Hollanda ve Türkiye’de altmışa yakın konser veren Hollanda’nın Sokak Senfoni Orkestrası Ricciotti Antakya’da da bir konser verdi
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Belediyelerin desteğiyle Türkiye ve Hollanda arasındaki diplomatik ilişkilerin 400. yılı resmi kutlamaları kapsamında Türkiye’ye gelen topluluk 20–26 Ağustos tarihleri arasında Türkiye’de Ankara’dan yola çıkan grup, Kırşehir, Avanos, Göreme, ürgüp, Niğde, Mersin ve ıskenderun üzerinden Antakya, Altınözü, Karsu Köyü ve Tarsus’a kadar uzanan bir yolda 25 gösteri ile Türkiye sokaklarında konser verdi. 
 
 
 
Ağustos başında Hollanda’da yapılan eğitim kampından sonra 11 –19 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’nın 11 şehirde verdiği yaklaşık 35 gösteri sonrasında Türkiye’ye gelen Ricciotti Topluluğu, 24–26 Ağustos tarihlerinde hafta sonu Antakya halkının konuğu oldu. 
 
 
 
Antakya Belediyesi’nin ev sahipliğinde gerçekleşen konserlerin ilkini 24 Ağustos Cuma günü DSı Parkı’nda veren Ricciotti Topluluğu, aynı akşam saat 21.00’de Antakya Belediye Parkı’nda, Saray Caddesi’nde ve Harbiye şelalerinde halka açık ve ücretsiz konserlerde Hataylılar ile buluştu.
 
 
 
şehrimizin daha iyi tanınması ve yurt dışında tanıtılması amacıyla topluluğa Hatay’da bulunduğu süre içinde Gazeteci-Yazar Mişat Kalaycıoğlu ve Antakya Medeniyetler Korosu yetkilisi Yılmaz özfırat rehberlik ve mihmandarlık görevinde bulundu.
 
 
 
 Ricciotti Topluluğu Antakya halkı buluştuğu konserin ardından atalarımızın kurduğu 400 yıllık bu dostluğun yüzyıllarca daha sürmesi dileği ile vedalaşarak konser vermek üzere Tarsus’a doğru yola çıktı

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz