Şelale çalışmaları başladı…

16 Mart 2015 Pazartesi, 11:28
Şelale çalışmaları başladı…

Harbiye Mahallesi’nin Şelale Havzası ve Ürgen Caddesi’nde Vali Ercan Topaca ile yapılan incelemelerin ardından çalışmalara başlandı. 3 Mart 2015 tarihinde yapılan inceleme gezisine Vali Topaca’nın yanı sıra Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Remzi Oğuz Yılmaz, Defne Kaymakamı Hakkı Uzun ve konuyla ilgili birçok kurum yetkilisi katılmıştı. İncelemeler neticesinde heyelan tehlikesine karşı bölgede acil tedbirler alınmasına yönelik adımlar atılmaya başlandı.
Hatay Valisi Ercan Topaca’nın başkanlığında ve Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman ve konularında uzman kişilerin katılımıyla bir toplantı gerçekleşti. Harbiye Şelalesi ve Heyelanlarının Rehabilitasyonu konulu toplantıda Hacettepe Üniversitesi’nden Prof. Dr. Harun Sönmez ve Prof. Dr. Galip Yüce’nin konuyla ilgili analiz ve görüşlerine yer verildi. Yapılan tespitlerin ardından belirlenen çalışma programı, Vali Topaca’nın talimatları ile ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının işbirliğinde yürütülecek.
Defne İlçesi’nin Harbiye Mahallesindeki heyelan tehdidinin önlenmesi amacıyla yapılan çalışmaların umut verici olduğunu ifade eden Defne Belediye Başkanı Dr. İbrahim Yaman, “Sayın Valimiz Ercan Topaca’ya çözüme yönelik adımlar atılması konusundaki kararlı tavrından dolayı teşekkür ediyorum. Sayın Valimizin konuya olan olumlu yaklaşımları heyelan bölgesindeki sorunun kısa sürede çözüme kavuşacağı yönündeki inancımızı arttırıyor.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz