şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz…

18 Mart 2014 Salı, 10:38
şehitlerimizi Minnetle Anıyoruz…

Hatay Valisi M. Celalettin Lekesiz, 18 Mart çanakkale Zaferi dolayısıyla bir anma mesaj yayınladı.

Vali Lekesiz yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi, “çanakkale Zaferi’nin 99. yılını kutlamanın ve vatanını, milletini ve kutsal değerlerini korumak için savaşarak, bu uğurda canını vermiş aziz şehitlerimizin “şehitler Günü” nü idrak etmenin onurunu yaşıyoruz.
Milletimizin tarih boyunca kazandığı en parlak zaferlerden ve en büyük kahramanlık destanlarından biri olan çanakkale Zaferi, tarihten silinmek istenen bir milletin, bütün yokluk ve imkânsızlıklara rağmen, vatanını nasıl savunduğunu göstermesi bakımından insanlık tarihindeki eşsiz örneklerden biridir. Bu zafer, milletimizin bağımsızlık uğrunda gösterdiği fedakârlığın ve hürriyet yolunda nelerden vazgeçebileceğinin tarih önündeki ispatıdır.

Bizler çanakkale Zaferi’ni sadece geçmişimize ait bir başarı olarak değil, bugün güçlü bir şekildesürdürmekte olduğumuz medeniyet yürüyüşümüzün en önemli ilham kaynaklarından biri olarak görüyoruz. Bu bilinçle şehitlerimizin mübarek canları pahasına bizlere emanet bıraktığı bu mukaddes vatanı daha yükseklere taşımanın gayreti içerisindeyiz. Bu yüksek idealler ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni ve milletiyle bölünmez bütünlüğünü sonsuza kadar korumak azim ve kararlılığındayız.
Milletimizin yüreğinde ve toplumsal hafızasında ebediyen yaşayacak olan aziz şehitlerimiz, bağımsızlık tutkumuzun abidevi şahsiyetleri olarak daima minnetle yâd edilecektir.

Bu duygularla, çanakkale Zaferi’nin 99. yıldönümünü kutluyor, 18 Mart şehitler Günü’nde başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere bu toprakları bize vatan kılan ve tüm dünyaya “çanakkale Geçilmez” dedirten şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, kahraman gazilerimize rahmet diliyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz