Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

şehitlerimize rahmet …

01 Haziran 2010 Salı, 10:46
şehitlerimize rahmet …

Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Diyanet ışleri Başkanı Ali Bardakoğlu ve beraberindeki heyeti makamında kabul etti.

Geçtiğimiz haftanın gerek Antakya gerekse ıskenderun ilçelerinde meydana gelen terör örgütü saldırında Antakya’da 1, ıskenderun Deniz Alayında 7 şehidin olduğunu kaydeden Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Hainlerin açtığı ateş sonrasında güvenlik görevlisi ve askerlerimizin şehit olması bütün hemşehrilerimiz gibi bizi de derinden üzmüştür” dedi.

Geçtiğimiz Cumartesi günü Antakya’ ya bağlı Kisecik köyündeki maden ocağında terör örgütü PKK tarafından yapılan hain saldırıda maden ocağı güvenlik görevlilerinden biri şehit olmuş iki güvenlik görevlisi yaralanmıştı. Antakya Devlet Hastanesi’ ne getirilen yaralılara yapılan ilk müdahale sonrasından Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş, ziyarette bulunmuş ve geçmiş olsun dileklerini sunmuştu.

30-05-2010 gecesi saat 00.40’d a Hatay’ın ıskenderun ilçesinde Deniz ıkmal Destek Komutanlığına teröristlerce roketatarla düzenlenen ve 7 askerin şehit olduğu, 8 askerin de yaralandığı saldırının, nöbet değişimi sırasında meydana geldiği konusunda açıklama yapan Başkan Doç. Dr. Lütfü Savaş, “Alınan bilgiye göre, Modernevler Mahallesi’ nde bulunan Deniz ıkmal Destek Komutanlığı’ na saat 00.40 sıralarında teröristler tarafından yapılan roketatarlı saldırının, nöbet değişimi için askerleri taşıyan araca yönelik düzenlendiği belirtildi.

Bu tür hain saldırlar, bizlerin birliğine yapılmış saldırılardır. Terör örgütü PKK eninde sonunda son bulacaktır. Bizim, kürt kardeşlerimizle hiçbir sorunumuz yoktur, olmamıştır. Yıllar yılı terör örgütünü lanetleyen insanlar olarak kafaları yıkanan gençlerin dağlar yerine esas yerleri olan ailesinin yanında kalmaları ve refah seviyesi yüksek ülkemizde bulunmaları, yaşamaları herkesin menfaatine olacaktır. Bu bir rüyadır, ve günü geldiğinde herkes yaptığının cezasını hukuk önünde verecektir” dedi.

Diyanet ışleri Başkanı Ali Bardakoğlu, şehitlerimiz için Allah’ tan rahmet, yaralılara acil şifa diledi ve  bir Müslümanın bir insanı öldürmesi kadar kötü bir olay olmadığını ifade etti. Bardakoğlu; “Allahın verdiği canı, Allah’tan başka kimse alamaz. ınanan insanlar durup dururken can alamazlar. Katil olamazlar” dedi.“Milletimizin acısı bizim acımızdır, milletimizin sevinci bizim sevincimizdir”şeklinde konuşan Diyanet ışleri Başkanı Ali Bardakoğlu, Diyanet ışleri yayıncılık bünyesinde yayınlanan çeşitli kitapları Antakya Belediye Başkanı Lütfü Savaş’a hediye etti.
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ta yapılan ziyaretten dolayı memnuniyet duyduğunu ifade ederek, Başkan Bardakoğlu’na çan-Hazan-Ezan’ ı ve eski Roma Köprüsü’ nü içinde bulunduran tabloyu hediye etti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz