Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

şehit evine ateş düştü…

09 Aralık 2009 Çarşamba, 10:55
şehit evine ateş düştü…

önceki gün Tokat’ ta teröristlerce kurulan pusu sonucu şehit edilen 7 Er’den biri olan Hataylı er Fatih Yonca için bugün devlet töreniyle cenaze töreni yapılıyor. ıskenderun Bekbele beldesindeki devlet törenine protokolün en üst düzeyde katılması bekleniyor.  
Tokat’ın Reşadiye ilçesi Sazak köyünde teröristler tarafından pusuya düşürülerek şehit edilen Jandarma Er Fatih Yonca’nın memleketi Türk bayrakları ile donatıldı. Hatay’ın ıskenderun ilçesine bağlı Bekbele beldesi Orhangazi köyünde oturan Fatih Yonca’nın kurban bayramında izine geldiği ve önceki gün sabah birliğine teslim olmasının ardından çıktığı ilk görevinde teröristlerce şehit edildiği belirtildi.

Asker Aylığıyla ev besliyordu…

Jandarma Er Fatih Yonca’nın askeriyeden aldığı aylıkla evinin geçimini sağladığı ve harçlıklarını annesine gönderdiği öğrenildi. Bekbele Beldesi Organgazi köyünde kirada oturan ve maddi durumu yerinde olmayan Yonca Ailesi, oğullarının şehit haberinin gelmesiyle yıkıldı. Sabah saatlerinden itibaren şehit Yonca’nın Mahallesi ve Bekbele beldesindeki tüm ev ve işyerleri Türk bayrakları ile donatıldı. Kurban bayramı iznine gelen ve evinin bahçesini kendi elleri ile parke taşı ile döşeyen şehit Fatih Yonca’nın erkek Kardeşi Hakay Yonca, “Ağabeyim bize motosiklet alacağını söylemişti ve evimizin bahçesine çamurda yürümeyelim diye kendi elleri ile parke taşı döşedi. Ne yapalım vatan sağ olsun. Ben de geçen yıl Rize’de askerdim ve bir yıl önce askerliğimi bitirdim.” dedi.

Fatih Yonca’nın acılı annesi ise, “Oğlum dünyada bir taneydi. Yavrum benim ciğerimi yaktın, ablama ne söyleyeceğim. Yanmış ciğerim. Ben oğlum 24 yıl kucağımda yatırdım. Tatile gidiyorum dedi. Beni buradan aşağıya indirmedi. Annem sıkılma buradan seni kurtaracağım dedi. Annem seni buralarda yaşatmam, dedi. Kuzum yaktın beni gittin.” diyerek ağıtlar yaktı.

Emniyet güçleri de başsağlığı diledi…

ıskenderun Emniyet Müdürlüğü’nde görevli polisler de şehit yakınlarına başsağlığı dilediler ve şehidin evinin çevresinde geniş güvenlik önlemi aldılar. şehit Jandarma Er Fatih Yonca’nın Türk bayrağına sarılı tabutunun Tokat’tan 08-12-2009’da getirildi. şehit er Fatih Yonca’nın cenazesi, bugün 09-12-2009’da Kaptan Mehmet Paşa Camii’nde öğleyin kılınacak cenaze namazının ardından ıskenderun şehitliği’nde toprağa verilecek.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz