Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

şehit Düşen Askerlerimiz Anıldı…

29 Nisan 2009 Çarşamba, 09:47
şehit Düşen Askerlerimiz Anıldı…

Mustafa Kemal üniversitesi (MKü) öğrenci Konseyinin, çanakkale’de düzenlenen “5. Geleneksel Ata’nın yolunda 57. Alay yürüyüşü”ne katıldığı bildirildi.
 
Konsey Başkanı ısmail Hakkı Bozkurt, yazılı açıklamasında, 24 -25 Nisan tarihleri arasında tamamının üniversitelilerden oluşan 142 öğrenciyle katıldıklarını belirtti. “57 Alay Yürüyüşünü” değerlendiren Bozkurt, şöyle devam etti:
 
“çanakkale savaşında en üst kademesinden en alttaki askeri birimine kadar şehit olmuş, kahramanlığın ne olduğunu ve bu toprakların nasıl kazanıldığını bize anlatan en önemli alaylarımızdandır. Ve şunu da belirtmek isteriz ki şu anda ordumuzda 57. Alayımız yoktur. ıki gün süren bu etkinlikte 65 üniversiteden gelen yedi bini aşkın öğrenci 57. Alayın kaldığı yerde çadırlarda konaklayıp, onların yediği kumanyalardan yiyip , Anzaklar’a karşı taaruza geçtikleri 10 kilometrelik yolu yürüdüler. Bu yürüyüşün amacı başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve çanakkale’ de şehit düşmüş askerlerimizi anmak ve bu vatanın nasıl kurtarıldığını bugünün üniversite gençliğine anlatmaktı. Mustafa Kemal üniversitesi öğrenci Konseyi olarak bu etkinlikte yer almaktan ve şehit düşen binlerce atamızı yeniden ve yerinde anmaktan büyük bir onur ve gurur duymaktayız. Mustafa Kemal üniversitesi öğrenci konseyi olarak bu etkinliğe katılmamızda yardımlarını esirgemeyen rektörümüz Prof. Dr. şerefettin Canda’ya şükranlarımızı sunarız.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz