Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

şehidin mirası, zaferdir…

18 Mart 2010 Perşembe, 11:02
şehidin mirası, zaferdir…

Eğitim-Bir-Sen Hatay şube Başkanı Cevat önel 18 Mart Nedeniyle yaptığı açıklamada “Bugün çanakkale Deniz Zaferi’nin 92. yıldönümüdür. Bu günün şehitler Günü olarak anılması son derece isabetli ve sevindiricidir. Değerli mütefekkir ve şair Sezai Karakoç’un ifadesiyle “şehidin mirası, zaferdir!” çanakkale Zaferi de 255 bin şehidin mirasıdır bize.
 
Son yıllarda, bu savaşta karşımızdaki düşmanların kimliğini  gizleme gayretlerine şahit oluyorduk. ıngilizlerin, Fransızların, ıtalyanların ve diğerlerinin düşmanımız oluşu öylesine gizlenmiş, gerçekler öylesine çarpıtılmıştır ki neredeyse 255 bin şehidimizi değil de, düşman askerlerini ancak duruma getirilmişizdir. şehirlerimizin düşman işgalinden kurtuluş törenlerindeki temsili düşman kovma sahnelerinin kaldırılması da büyük bir gaflettir ve bu yanlıştan da derhal dönülmelidir. ızmir’i kimden, Kahramanmaraş’ı kimden ve hatta çanakkale’yi kimden koruduğumuzu yeni nesiller bilmeyecekse, Kıbrıs’ın neden millî bir dava olduğunu da anlamayacaklardır. Düşmanının kimliğini bilmeyenlere, dostları düşman olarak gösterilebilir. ıngiliz’in ıstanbul’da, Fransız’ın Kahramanmaraş’ta yaptığını bilmeyenlere, yorganı çocuğun üstünden kaldırıp ıslanmasın diye mermilerin üstünü örten kadınlarımız, şehitliğin kudsiyetine inanan gençlerimiz düşman olarak belletilebilir.
 
çanakkale bir ruhtur. çanakkale bir dönüm noktasıdır. çanakkale bir varoluş destanıdır. Destanları da ancak kahramanlar yazar…Bu vesileyle aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, miras olarak bize bıraktıkları zaferin onurunu koruyacağımıza söz veriyoruz.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz