Seçim CHP’nin Miladı Olacak…

28 Şubat 2014 Cuma, 09:56
Seçim CHP’nin Miladı Olacak…

Türkiye Büyük Millet Meclisi 25. Dönem CHP Hatay Milletvekili Aday Adayı Mehmet çARDAK, CHP zihniyetinin hiç değişmediğini ve CHP’nin Hatay’da halka hizmet yolunda artık Atatürkçü düşüncenin, emeğin, parti üyeliğinin, parti içi eğitimin, fikir ve projelerin hiçbir öneminin ve değerinin kalmadığını iddia etti.

Başarılı bir kent yönetimi için, Belediye Meclislerinin nitelikli üyelerden oluşması gerektiğini savunan Mehmet çardak, “Belediye Meclisi, belediyenin karar organıdır. Belediye Başkanı tek başına kent yönetiminin üstesinden gelemez. Başarılı bir kent yönetimi için, Belediye Meclisi’nin de nitelikli üyelerden oluşması gerekir. Belediye Meclisi üyeliği, Belediye Başkanı kadar önemli ve değerli bir görevdir” dedi.

Hatay’ın “Büyükşehir” statüsüne kavuşması ile birlikte öneminin daha da arttığını, ancak bazı CHP yöneticilerinin Hatay’da kentin geleceğine dair fikri ve projesi olan aday adaylarını saf dışı bıraktığını vurgulayan çardak, “Ancak CHP’nin Belediye Meclisi üyeliği listelerinde CHP dışında ne ararsan var; akrabalar var, müteahhitler var, hafriyatçılar var, inşaat malzemecileri var, yapı denetçileri var. CHP’nin Belediye Meclisi listelerinde PM ve MYK’dan herkesin bir adayı var. Kadın ve gençlik kotasındaki isimler ise seçilemeyecek yerlerde. Kentlerin geleceğine dair fikri ve projesi olanların ise Belediye Meclisi listelerinde adı yok” görüşünü savundu.

Mehmet çardak açıklamasının sonunda, “Bu seçimler, Türkiye için olduğu kadar CHP için de milat olacaktır. 30 Mart’ta CHP politikalarının sonuçlarını yaşayacaktır”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz