Son Dakika
21 Ocak 2018 Pazar

SBS Perşembe Günü Açıklanıyor

11 Temmuz 2012 Çarşamba, 10:12
SBS Perşembe Günü Açıklanıyor

“çocuklarınızın Sınavı Kötü Geçti Diye Hesap Sormayın” 
 
 
 
Uzman Psikolog Hakan Metan: öğrencilere, Sınavınız Kötü Geçtiyse, Yada Beklediğinizden Düşük Puan Aldıysanız Bu Dünyanın Sonu Değil üzülmeyin Uyarısında Bulundu.
 
 
 
Haber Merkezi 
 
 
 
SBS, 9 Haziran 2012 tarihinde 1 milyon 98 bin 243 ilköğretim 8. sınıf öğrencisinin katılımıyla yapılmıştı. öğrencilere sınav sonuç belgesi posta yoluyla gönderilmeyecek. 
 
 
 
Sonuçlar ”http://www.meb.gov.tr” ile ”http://oges.meb.gov.tr” adreslerinde yayımlanacak.  
 
 
 
1 milyon 98 bin 243 ılköğretim 8. Sınıf öğrencisinin girdiği ve merakla beklenen Seviye Belirleme Sınavı (SBS) sonuçları Perşembe günü açıklanacak. Uzman Psikolog Hakan Metan, beklediği sonucu alamayan öğrencilere ‘Sınavınız kötü geçtiyse, yada beklediğinizden düşük puan aldıysanız bu dünyanın sonu değil üzülmeyin’ uyarısında bulundu.
 
 
 
Uzman Psikolog Danışmanı Hakan Metan, SBS’den sonra bazı çocukların istedikleri puanı alırken bazılarının da alamayacağını belirterek velilere çocukları konusunda uyarılarda bulundu. 
 
 
 
Metan, ‘çocuğunuzun SBS’si kötü geçmiş olabilir. Bu dünyanın sonu değil. çocuklarınızdan sınavı kötü geçti diye hesap sormayın. çocuklara hesap sormak daha kötü sonuçlara neden olabilir’ açıklamasını yaptı. 
 
 
 
çocuğa hayatının dönüm noktası SBS imajı verilirse çocuğun kendisini büyük bir baskı altında hissedeceğini anımsatan Metan, ‘çocuğunuzun kendisine olan güveni azalır. Hiçbir şey başaramayacağı hissine kapılır. 
 
 
 
Yapabileceği ve başarabileceği işlerden de kaçar. 
 
 
 
çünkü sonunda başarısız olacağını ve ailesinin ona kızacağını düşünür. çocuğunuza onu çocuğunuz olduğu için sevdiğinizi hissettirin.
 
 
 
 çocuğunuzu sevginizle cezalandırmayın. çocuğunuza moral verin ve iyi bir tatil geçirmesini sağlayın’ diye konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz