Son Dakika
23 Ocak 2018 Salı

‘Sayın Başbakan, yalan söylüyorsun!..’

20 Şubat 2013 Çarşamba, 17:54
‘Sayın Başbakan, yalan söylüyorsun!..’

Milliyetçi Hareket Partisi Antakya Merkez ılçe Başkanı Fedai Yücedal, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın terörist başıyla ilgili iddialarına, ‘Sayın Başbakan, Yalan söylüyorsun’ sözleriyle cevap verdi. Parti merkezinde dün düzenlediği Basın toplantısında, terörist başının Kenya’da yakalanıp Türkiye’ye getirildiğinde, MHP’nin içinde bulunduğu hükümete teslim edildiği yönündeki Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın iddialarına dikkat çeken Fedai Yücedal, MHP’nin o günlerde hükümette şöyle dursun, parlamentoda bile olmadığını öne sürdü. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın yalan söylediğine ilişkin iddiaları üzerine, AKP’lileri kendilerini mahkemeye vermeye davet eden MHP Antakya ılçe Başkanı Fedai Yücedal, tepkisini şöyle dile getirdi:
 
“Bugün (Dün) AKP grup toplantısında konuşan sayın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmalarını hayretle ve bir o kadar da ibretle izledik. Yalan söylüyorsun Sayın Başbakan, Türk milletinin gözünün içine baka baka yalan söylüyorsun. Sayın Başbakan konuşmasında terörist başının Kenya’dan getirilip, Milliyetçi Hareket Partisinin içerisinde bulunduğu hükümete teslim edildiğini söylüyor.
 
 Sayın Başbakan bunu bir çok kezdir yapıyor ve 30-40 kanal önünde Türk milletine konuyu bu şekilde aktarıyor. Bizim 30 kanalımız yok. Ama Türk Milletini aydınlatma görevini yine siz değerli basın mensuplarıyla birlikte gerek mahalli, gerek genelde yapmaya çalışıyoruz. Sayın Başbakana diyoruz ki, 1999 itibariyle ve yaklaşık 14 yıl önce, bu terörist başının Türkiye getirilip teslim edilmesinde Milliyetçi Hareket Partisi bırakın hükümeti, Mecliste bile yoktu. Biz terörist başı Türkiye teslim edildikten 3 ay sonra yapılan seçimlerde meclise girdik. Buradan AKP’nin yönetici ve başkanlık yapan başkan düzeyinde siyaset yapan arkadaşlara sesleniyoruz: 
 
Bununla ilgili gerekirse bizim Başbakan’a söylediğimiz, ‘Yalan söylüyorsun’ lafı üzerine bizi mahkemeye verebilirler. Herhalde bu işin neticesi mahkeme kararının topluma sunulmasıyla, mahkemeden alınacak tescille ortaya çıkacağı kanaatindeyiz. çünkü yaptığınız açıklama milleti kandırmaya ve aldatmaya yönelik’.
 
 
üLKüCüLüK, TüRK SıYASETıNDE MHP ADIYLA YER ALDI
 
Milliyetçi Hareket Partisi Antakya ılçe Başkanı Fedai Yücedal, yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Milliyetçiliğin ayaklar altına alındığına yönelik söylemlerine karşı ise şu karşılığı verdi:
 
Yine bugün (Dün) AKP’nin grup toplantısında sayın Başbakanın Milliyetçilikle ilgili söylemlerini ibretle izledik. Milliyetçiliği ayaklar altına yada ayakları altına aldığını söyleyen sayın Başbakana buradan sesleniyoruz. Bizler Türk milliyetçisiyiz ve Türk Milliyetçiliği Milletini sevmek onun refahı ve mutluğu için gayret etmek, mücadele etmek ve Türk Milletinin daha iyi yaşaması için bir ve beraber bir bütün olarak yaşaması için bu uğurda yaşaması için çaba göstermektir. ülkücülük, Türk milliyetçiliği noktasında Türk siyasetinde Milliyetçi Hareket Partisi adıyla yer almaktadır.
 
 Burada Adalet Kalkınma Partisi’nde ya da başka yerlerde Türk Milliyetçisi yada ülkücüyüm diye dolaşan gezen ve buralarda siyaset yapan mevki makam için bu noktalarda bulunan kıymetli, görevlilere yada yöneticilere sesleniyorum. Başbakan’ın söylemlerine karşı sizinde muhakkak söyleyeceğiniz bir cevap olacaktır. Bizler bu konuyla ilgili gerek kamuoyunu, gerek Türk milletini doğru bilgilendirme noktasında üzerimize düşeni yapmaya gayret ediyoruz’.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz