Son Dakika
11 Aralık 2017 Pazartesi

Savaş’tan Öğretmenler Günü mesajı…

24 Kasım 2014 Pazartesi, 11:13
savas-asya-gazetesi-com

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş ‘24 Kasım Öğretmenler Günü’ dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.
“Güzel ülkemizin güzel insanlarının yetiştirilmesinde emeği tartışılamayacak derecede bilinen ve hissedilen öğretmenlerimizin varlığı geleceğimizin teminatı olmaya devam etmektedir. Çağdaş ülkemizin aydınlık geleceğinde rol alacak bireyler yetiştirilmesinde şüphesiz ki en büyük pay siz öğretmenlerimizindir. Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, bilimselliğin ışığında Türk evlatlarının millî, ahlâkî, manevî, insanî ve kültürel sorumluluğunu omuzlarınızda taşımaktasınız. Muasır medeniyetler seviyesine yükselmemiz sizin emekleriniz sayesinde gerçekleşecektir. Cumhuriyetimizin bizden istediği fikri hür, vicdanı hür nesiller sizin özverili çalışmalarınız neticesinde hayat bulacaktır. Sizin sevginiz ve varlığınız sayesinde bu toplum hak ettiği değere ulaşacaktır. Bağımsızlığımızın ve demokrasimizin güçlenerek devam etmesi sizin kararlılığınız ve katkılarınızla mümkündür. Vatan topraklarının her bir parçasını sevginiz, sabrınız, hoşgörünüzle yaşanabilir kılmaktasınız. Sizlere ne kadar teşekkür etsek azdır.
Tüm bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş tüm eğitimcilerimize Allah’tan rahmet diler; hayatını eğitim aşkıyla sürdürmeye devam eden öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en kalbi hislerimle kutlarım.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz