Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Savaş’tan Esnaf’a ziyaret….

02 Kasım 2011 Çarşamba, 09:01
Savaş’tan Esnaf’a ziyaret….

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş Uzun çarşı esnaf temsilcileriyle kahvaltı da buluştu. Uzun çarşı Güzelleştirme Derneği’nin ev sahipliğinde gerçekleşen buluşmaya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Uzun çarşı Güzelleştirme Derneği Başkanı Sadullah Ergin, Belediye Meclis üyeleri Kasım Türkeş ve Ahmet Bayır ile uzun çarşı da faaliyet gösteren bazı esnaf temsilcileri katılım gösterdi.
 
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş ziyarette yaptığı konuşmada, 2,5 yıllık görev süreleri boyunca alt ve üst yapı noktasında çok geniş kapsamlı ve hummalı çalışmalar yürütüldüğünü ifade etti.
 
 
 
 Savaş,Antakya insanına daha modern ve daha yaşanabilir bir kent oluşturma adına yürütülen bu çalışmalarda çarşı esnafımızın da gerek yol yapımlarından ve dolayısıyla buna bağlı olarak trafik sıkışıklığından kaynaklı zaman zaman mağduriyetleri olduğunu, ancak uzun yılların ihmali olan kent altyapısının yapılan etkin çalışmalarla çok büyük oranda çözüme kavuşturulduğunu, caddelerde üst yapı çevre düzenleme faaliyetlerinin ise aralıksız sürdüğünü belirtti.
 
 
 
 Kentin farklı birçok noktasında yürütülen ve adeta şantiyeye dönüşen çalışmalarda sona yaklaşıldığını ifade eden Belediye Başkanı Savaş esnaf temsilcilerine ve tüm hemşehrilerine gösterdikleri anlayış ve hoşgörüden dolayı bir kez daha teşekkür ederken, “Başta esnafımız olmak üzere yapılan tüm bu çalışmaların meyvelerini yakın zamanda tüm şehir olarak toplayacağımızı bir kez daha vurgulamak istiyorum.
 
 
 
 Bir taraftan da Tarihi değerlerimizin restorasyon çalışmaları da devam ediyor. Alt ve üst yapı sorununu çözmüş, tarihi değerlerine sahip çıkmış ve bu eserleri restore etmiş bir kentin başta turizm olmak üzere, ekonomik, sosyal ve kültürel anlamda birçok kazanımları olacaktır. Ancak kent olarak temizlik konusuna biraz daha hassasiyet gösterilmesini hemşehrilerimizden rica ediyoruz.
 
 
 
 
 
 Daha temiz ve daha çağdaş bir Antakya için özellikle çöp saatlerine uyulması konusunda hassasiyet gösterilmesi, başta ortak yaşam alanları olmak üzere kent temizliği konusunda daha dikkatli davranılması gerekiyor. Hemşehrilerimin her konuda olduğu gibi şehrin temizliği gibi önemli bir hususta da hassasiyet ve desteklerini sonuna kadar bizlerden esirgemeyeceğine yürekten inanıyorum. Değerli esnafımıza da ev sahipliğinden ötürü bir kez daha teşekkür ediyorum.”dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz