Savaş’tan Ergin’e Tepki…

08 Ocak 2014 Çarşamba, 09:58
Savaş’tan Ergin’e Tepki…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, AKP adayı ve Adalet eski Bakanı Sadullah Ergin’in, “CHP kazanırsa, Beşşar Esad’ın Bayrağı dikilecek” sözlerini çirkin olarak nitelendirerek sert tepki gösterdi.

Başkan Savaş yapılan seçim gezilerinde CHP’li Belediye Başkan adayının kazanması halinde Hatay’a Beşşar Esad’ın bayrağının dikileceği yönünde propaganda yapıldığını ileri sürerek, “Böyle bir açıklamayı Adalet Bakanlığı yapan bir kişiye yakıştıramıyorum. Bu çok çirkin bir söylem. Ben her zaman Türk Bayrağı altında yaşadım ve yaşayacağım. Benim Bayrağım Türk Bayrağıdır” dedi.

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, Mustafa Kemal üniversitesi’nde görev yaptığı yıllarda yolsuzluk yaptığı yolunda şimdi CHP de aday olduktan sonra dedikoduların söylenmeye başlandığını, ancak buna da açıklık getirerek, ”Benim o olayla hiçbir ilgim olmadığı ortaya çıktı” dedi.

Başkan Savaş, 5 yıllık görev süresince mal varlığının araştırılmasını da ve herkesin de mal varlıklarının incelenmesi gerektiğini söyledi.

Başkan Savaş ayrıca, Hatay üzerinde oynanmak istenen tüm oyunları bozmak, gençlere, kimsesizlere, yaşlılara ve engellilere destek olmak, Hatay’ın ticaret, sanayi, tarım, kültür ve turizm kenti olarak gelişmesi, üretken belediyecilik anlayışıyla Hatay’ı Akdeniz ülkelerinin beş büyük kentinden biri yapmak ve Katılımcı ve şeffaf belediyecilik için CHP’den aday olduğunu söyledi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz