Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Savaştan Ergin’e Gönderme…

26 Şubat 2014 Çarşamba, 10:04
Savaştan Ergin’e Gönderme…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü savaş, AKP’de birlikte siyaset yaptığı eski Bakan Sadullah Ergin’i Diktatör olmakla suçladı.

HRT Televizyonunda önceki gün “Demokrasi Bulvarı” programına konuk olan Lütfü Savaş, eski Bakan Sadullah Ergin’i Diktatör olmakla suçlarken, “Hatay’da bir kişi konuşur, başkası konuşamaz. Bu kişi adeta diktatör gibi davranıyor” sözleriyle Sadullah Ergin’e karşı açıkça kılıçları çektiğini gösterdi.

Program süresince Sadullah Ergin’i zaman zaman isim vererek, zaman zaman isim vermeyerek eleştiren Lütfü savaş, “Ben AKP’den kırılarak ayrıldım. Sayın malum kişi, (Sadullah Ergin) evvela Büyükşehir’e aday olmayacağını açıkladı. Daha sonra aday oldu. Bu kez benim Antakya Belediyesi’ne aday olmamı istedi. Tabi Antakya belediyesini teklif ederken bile bana tepeden bakarak,  beni küçümseyerek teklifte bulundu.  Ben başarılı bir Belediye Başkanıyım. Ben zaten il Belediye başkanıydım, kendisi aday olmayacağını söylediği halde Büyükşehir’e aday oldu.  Beni de ilçe belediyesi Antakya’yı teklif etmesini tabi ki kabul etmedim ve reddettim” ifadesinde bulundu.

AKP’de biyat kültürü bulunduğunu kaydeden Lüftü Savaş, “AKP’de siz konuşamazsınız. Birileri konuşur. ışte Diktatör gibi davrananlar var. Zaten AKP çalkalanıyor, gerçi partim CHP’de de istifalar yaşanıyor, ama AKP’de Sadullah Bey’in söz verip te listeye koymadığı insanlar partiden ayrılıyor, istifalar birbiri ardına sıralanıyor. AKP’de ciddi bir rahatsızlık var’ iddiasında bulundu.

ınternetin hızını düşürüp vatandaşın cebinden nasıl daha fazla para alabileceklerini düşünüyorlar. Her alanda vurulmaya çalışılan manasız prangalar bizleri üzüyor. Bilişim çağını tam anlamıyla yaşamak isteyen bir toplum söz konusu ve bizler de bu kitlenin içerisindeyiz. Böyle bir çağda, bilişime böylesine güzel adapte olunmuşken bu getirilen yasak ve yasaklar çok büyük bir yüz karası ve çağ dışıdır. Buradan AKP hükümetine sesleniyoruz. ınsanların sevecekleri, nefret edecekleri şeylere onların yerine karar vermekten vazgeçin.

Bunun yanında Cumhurbaşkanı Abdullah gül sansür yasasında bağımlı kalmış bir partili olarak görevini yapmıştır. Oysaki cumhurbaşkanlarının daima halkın kişi hak ve özgürlükleri söz konusu olunca halktan yana tavır sergilemeleri gerektiğine inanıyoruz. çünkü adı üstünde cumhur halktır bir siyasi parti zihniyeti gibi hareket edemez. Halkın genelini ilgilendiren bu tür çağ dışı yasaların hemen hemen hepsinin firesiz onaylayan bir cumhurbaşkanı cumhuriyetimizin temel ilkelerine aykırı hareket ettiğini hatırlatmak isteriz.

AKP hükümeti ülkede kimse rahatça düşünsün özgürce yazsın istemiyor çünkü bu durum işlerine gelmiyor. Gençliğin sesini hiçbir yasak kısamayacaktır. Bizler yasakların karşısında sonuna kadar duracağız çünkü bu ülke yasaklarla ve bu zihniyetle daha da geriye gidecektir. Bizler geleceğimize, ülkemize ve özgürlüklerimize sonuna kadar sahip çıkacağız.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz