Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Savaş’tan; engellilere ulaşım sistemi…

01 Haziran 2009 Pazartesi, 19:16
Savaş’tan; engellilere ulaşım sistemi…

Antakya Belediyesi Meclisi, Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş Başkanlığında Haziran ayı toplantısını yaptı. Gündemin ilk maddesi olan 5393 sayılı kanunun 20. maddesi uyarınca meclisin tatil ayı tespiti görüşüldü. AKP’li ve CHP’li tüm meclis üyeleri işlerin yoğunluğundan tatil yapmama kararı aldılar.
 
SAVAş: HEDEFıMıZ TüM ENGELLıLERıN KULLANABıLECEğı BıR ULAşIM SıSTEMı KURMAK
 
Gündemin bir diğer önemli maddesi olan engelli vatandaşların, halk otobüslerinden ücretsiz yararlandırılmasında CHP’li meclis üyeleri, engellilerin halk otobüslerine ücretsiz binmelerinin yerinde bir karar olduğunu ancak öncelikle bunun alt yapısının hazırlanması gerektiğini söylediler. CHP’li Meclis üyesi ömer Dolar, normal vatandaşların dahi otobüse binmekte zorluk çektiğini ifade ederek, engellilerin bu imkandan faydalana bilmeleri için gerekli alt yapının hazırlanmasına öncelik verilmesi gerektiğini ifade etti.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, engelli vatandaşların, otobüsleri kullanabilecekleri bir alt yapının olmadığını konusunda CHP’li meclis üyelerine katıldığını belirterek, “Umarım bu alt yapıya en kısa sürede ulaşırız. Ancak birçok engelli çeşidi var. Bunların yüzde 80’i var olan otobüslere binebilmektedir. Bunlara gereken yardımı yaptıktan sonra hedefimiz tüm özürlülerin kullanabileceği bir ulaşım sistemi kurmaktır” dedi.
 
Halk Otobüsleri Başkanı Halil Kadife ise günde bin 610 vatandaşın otobüsleri ücretsiz kullandığını ve bunlardan 500’den fazlasının engelli olduğunu söyledi. Kadife, Samandağ’dan Kırıkhan ve Reyhanlı’ya kadarki tüm engellilere, otobüslere ücretsiz kartı verdiklerini de belirtti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz