Savaş;Oynanan Oyunları Bozduk…

13 Mart 2014 Perşembe, 11:43
Savaş;Oynanan Oyunları Bozduk…

önce huzur sonra hizmet için yola çıktıklarını belirten CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, “Biz ilimizde oynanan oyunları bozduk, bozmaya da devam edeceğiz. Amacımız ayrıştırmak değil birleştirmek” dedi.

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Antakya Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş,  Antakya Belediyesi Gençlik Spor Kulübü’ndeki 16 branşın sporcuları ile Hatmek’te bir araya geldi.

Voleybol , yüzme, futbol, judo, güreş, taekwon-do,  muay-şai , atletizm, okçuluk, aba güreşi, santraç, su topu , erkek ve bayan basketbol takımı, bedensel engelliler basketbol takımı sporcuları ile bir araya gelen başkan savaş, spora ve sporcuya her zaman destek verdiklerini ifade etti. Başkan Savaş kendinden önce spora verilen değer ile kendisinin verdiği önemin mukayese edilmesi gerektiğini ifade ederek, sporculara desteklerin sürdüreceklerini ifade etti.

Kucaklamaya devam

Başkan Savaş’ın sonraki durağı, Antakya Medeniyetler evi oldu. Savaş’ı burada  Medeniyetler korusu  başkanı Yılmaz özfırat ve Koro üyeleri karşıladı. Koro üyelerinin Savaş’a ilgisi görülmeye değerdi. Başkan Savaş, koro üyeleri ile samimi bir ortamda gerçekleştirdiği görüşmede üyelerin görüşlerini aldı.

Koro üyelerine hitaben konuşan Savaş, “Memleketimizin geleceği önemli. Biz önce huzur için Sonra hizmet için bu yola çıktık. 1 Milyon 500 Bin kişiyi kucakladık kucaklamaya da devam ediyoruz. Amacımız ayrıştırmak değil birleştirmek” diye konuştu.

Ev ziyaretleri gerçekleştirdi

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı ve Antakya Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, programına ev ziyaretleri ile devam etti. Başkan Savaş’ın ilk durağı Uydu Kent’te oturan Bakın ailesi oldu. Burada hem ev sahibi hem komşular tarafından  coşku ile karşılanan Savaş, ev halkına gösterdikleri ilgi nedeniyle teşekkür etti. Başkan Savaş; “ 30 Mart hepimizin zaferi olacaktır. Halk 30 Mart günü, şüphesiz ki bizleri Büyükşehir’e taşıyacak. Başkan Savaş 2. Ev ziyaretini Kardeşler mahallesinde gerçekleştirdi.

Başkan Savaş sloganları

Başkan Savaş ev ziyaretlerinin ardından 500 konutlarda organize edilen mitinge katıldı. Miting alanını dolduran yüzlerce insan, Başkan Savaş’ı “ Büyük Başkan” sloganları ile karşıladı.

Son yıllarda Ortadoğu’da oynan oyunların farkında olduklarını ifade eden Savaş, “Biz özellikle 3 yıldır orta doğu olayları yüzünden Hatay’ın üzerine oynanan oyunların farkına vardık 70 şehit verdik ama şükür ki Hatay halkı birbirine kör bıçak çekerek şehit vermedi, birlik ve beraberliğimiz bozulmadı kimsenin bozmaya da gücü yetmez.  Hatay halkı olarak ayrı renklerde fakat aynı gökkuşağındayız biz bununla gurur duyuyoruz. Bizim Hatay Halkına 2 katkımız var 1. Huzur 2. Hizmet Antakya’da 5 yıldaki değişimi gördünüz mü? Eksikleri biliyoruz Bütün eksikleri tamamlayacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz