Savaş;başarı diledi…

20 Haziran 2014 Cuma, 10:17

Hatay Büyükşehir Belediye Belediye Başkanı Doç. Dr.Lütfü Savaş; üniversite sınavına giren gençlerin anne-babalarına bazı telkin ve uyarılarda bulundu.Eğitimci yanıyla da Hatay’lılara destek olma gayretinde olan Başkan Savaş bu konuda yazılı bir mesaj yayımladı.

Başkan Savaş’ın mesajı şöyle: “Değerli Anne ve Babalar, Sevgili Hataylılar;Bildiğiniz gibi lise mezunu çocuklarımız için yeni bir sınav süreci başlamış bulunmaktadır.

   Lise mezunu öğrencilerimizin 14-15 Haziran 2014 Cumartesi ve Pazar günleri girdiği ”Lisans Yerleştirme Sınavı” ile başlayan sınav maratonu halen devam etmekte olup, 21-22 Haziran 2014 Cumartesi ve Pazar günleri yapılacak bir dizi sınavla sona erecektir.

   Kuşkusuz eğitimin bireysel yaşama kazandırdığı sayısız kazanç ve yarardan bahsetmek mümkündür. Ancak günümüzde eğitimin en temel özelliği toplumların sosyo-kültürel ve ekonomik gelişmişliğinin evrensel ölçü parametresi olarak benimsenmiş olmasıdır.

   Bu nedenledir ki; geleceğimiz olan yavrularımızın böylesine önemli bir süreci sağlıklı bir şekilde yaşamaları ve arzuladıkları biçimde neticelendirmeleri için her şeyden ve herkesten önce biz velilere çok büyük görev ve sorumluluklar düşmektedir.

   Akıldan çıkarmamalıyız ki, bu görev ve sorumluluğun gereğini ancak; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın kaderini belirleyecek olan hayati öneme sahip bu sınav sürecinde onları olumsuz yönde etkileyecek her türlü davranıştan sakınarak, hem sınava huzurlu ve sağlıklı bir ortamda hazırlanmalarını, hem de sakin bir sınav seansı geçirmelerini sağlayarak, özelliklede onların beden ve ruh sağlığını olumsuz yönde etkileyici, işitme sağlığını ve algılama yetisini azaltıcı çalışma verimini ve performansını düşürücü etki yaptığı bilinen gürültü çıkaran faaliyet ve eylemlerden özenle kaçınarak yerine getirmiş oluruz.

   Bu dilek ve düşüncelerle, sınava giren tüm yavrularımıza üstün başarılar diler, velilerimize ve halkımıza belirtmiş olduğumuz hususlarda bugüne kadar gösterdikleri bundan sonrada göstereceklerini umduğum hassasiyetten dolayı teşekkür ederim.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz