Son Dakika
18 Eylül 2018 Salı

Savaş’a Onur Kurulu Üye Plaketi…

29 Kasım 2011 Salı, 11:12
Savaş’a Onur Kurulu Üye Plaketi…

Hatay Birlik Vakfı Başkanı ıhsan Aydeğer beraberinde Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet önal ile birlikte Antakya Belediye Başkanı  Doç.Dr.Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu.
 
Ziyarette yaptığı konuşmada, Hatay Birlik Vakfı’nın Onur Kurulu üyeliği’ne seçilen Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş’a onur plaketi takdim etmek üzere burada bulunduklarını belirten Aydeğer, Merkezi Ankara’da bulunan ve geçtiğimiz Ağustos ayında kurulan Hatay Birlik Vakfı’nın kuruluş amacının Sağlık, Ekonomi, Eğitim, Kültür ve Turizm alanlarında Hatay’ın tanıtımına katkı sağlamak, dar gelirli olup eğitim hayatlarında başarılı olan öğrencileri desteklemek, şehit ailelerine maddi ve manevi anlamda yardımcı olmak, şehit yakınlarının çocuklarına eğitim bursu vermek ve daha sonrasında da iş imkânı sağlamak olduğunu söyledi.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Savaş; “Hatay Birlik Vakfı’nın gerçekleştirdiği ve bundan sonraki süreçte yapacağı hizmetlerle Hataylılar arasındaki birlik, yardımlaşma ve dayanışma faaliyetlerine önemli katkı sağlayacağına inanıyorum.
 
 
Dar gelirli öğrencilerimizi desteklemek, şehit ailelerine maddi ve manevi anlamda yardımcı olmak, şehit yakınlarının çocuklarına eğitim bursu vermek, şehrin kültür ve folkloruna sahiplik bilincini geliştirmek, bilimsel yollardan araştırmak, korumak ve geliştirilerek gelecek kuşaklara aktarmak gibi çok sayıda amacı bulunan Hatay Birlik Vakfı’na çalışmalarında başarılar diliyorum. şahsımı Onur Kurulu üyesi olarak seçen Hatay Birlik Vakfı Yönetim Kurulu’na ve tüm üyelerine teşekkür ediyor, güzel ve hayırlı hizmetlere imza atacak Vakfımıza her konuda desteğe hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.
 
 
Ziyaretin ardından Hatay Birlik Vakfı Başkanı ıhsan Aydeğer ve Vakıf Başkan Yardımcısı Mehmet önal, vakfın onur kurulu üyeliğine seçilen Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş’a plaket takdim ettiler ve günün anısına birlikte hatıra fotoğrafı çekildiler. Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz