Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Savaş’a Nezaket Ziyareti…

10 Şubat 2012 Cuma, 15:59
Savaş’a Nezaket Ziyareti…

Merkezi ıstanbul’da bulunan Ensar Vakfı Antakya şubesi yönetim kurulu, Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş’a nezaket ziyaretinde bulundu. ınsani Yardım Kuruluşu Ensar Vakfı’nın Antakya şubesi yönetim kurulu başkanı Abdulsettar Bayram, heyet adına yaptığı konuşmada vakfın faaliyetleri hakkında bilgiler verirken, Antakya Belediyesi’nin kent genelinde yürüttüğü çalışmaları yakından takip ettiklerini ve gerçekleştirilen hizmetlerin takdire şayan olduğunu kaydetti.
 
Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr. Lütfü Savaş, yapılan ziyaretten dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Yaklaşık 3 yıllık görev süremizde şehrimizde başta alt yapı sorunlarını çözmek üzere büyük bir çalışma temposu içinde yer aldık. Neredeyse baştan aşağı yenilediğimiz kent alt yapısının ardından caddelerimizin, sokaklarımızın, parklarımızın, kavşaklarımızın modernizasyon çalışmalarını yürüttük. Bu çalışmalarımız aralıksız sürüyor.
 
 
Asi Nehri’nde peyzaj ve çevre düzenleme çalışmalarımız son aşamaya yaklaştı. Asi üzerinde tarihi mostar köprüsünü anımsatan güzel bir yaya köprüsünün yapımını gerçekleştirdik. Bir başka yaya köprüsünün yapımını da Akdeniz Mahallesi’nde yaptık. Yine Altınçay Mahallesi ile Esentepe Mahallesi’nin birbirine bağlayan bir yaya ve taşıt köprüsünün yapımını sağladık.
 
 
Mevcut 48 parkımızı modernize ettik. 18 yeni parkı hemşehlerilerimizin hizmetine sunduk.
 
 Eski adliye binasının yıkımını gerçekleştirdik. Bu bölgeye otoparkından, kafeteryasına, alıveriş merkezlerinden, geniş avlu ve mahfelerle kadar kent insanımız için her türlü sosyal donatının düşünüldüğü “Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi’nin” yapımını gerçekleştiriyoruz. Tesisin yapım faaliyetleri başladı. Hedefimiz 1 yıl içinde bu dev tesisi tamamlayıp hemşerilerimizin hizmetine sunmak. Yine Antakya Semt Pazarı Kompleksimizin yapım faaliyetleri hızla devam ediyor.
 
 
ınşallah esnafımızın ve hemşerilerimizin ihtiyacına cevap verecek bu modern tesisi de bu yılın ortalarına doğru tamamlayarak hizmete sunmayı amaçlıyoruz.  Kurum olarak aynı zamanda sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere önem verdik. Başta çocuklarımız ve gençlerimiz olmak üzere tüm hemşerilerimize yönelik konser, tiyatro, sinema günleri, festival organizasyonları gibi birçok faaliyet gerçekleştirdik. Bünyemizde bulunan basketbol, voleybol, futbol, masa tenisi, güreş, satranç, jüdo ve yüzme takımlarımızla başarılar elde ettik.” dedi.
 
Ensar Vakfı’na kentimizde ve ülke genelinde gerçekleştirdiği insani yardım faaliyetlerinden dolayı teşekkür eden Savaş, vakfın bundan sonraki çalışmalarında başarılar diledi.Haber Merkezi

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz