Savaş ve Parlar Esnafla Bir arada…

07 Mart 2014 Cuma, 10:45
Savaş ve Parlar Esnafla Bir arada…

Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim turlarını Antakya’da sürdürdü.

Halep ve Meydan çarşıları’nı gezerek esnaf hemşerileri ile tek tek tokalaşan ve “hayırlı kazançlar” dileyen Başkan Savaş, esnaf tarafından kahvaltı sofrasına davet edildi.
çarşı ziyaretleri sonrası Yeni Sanayi Sitesi’ne geçen Başkan Savaş, Küçük Sanayi Sitesi Yapı Kooperatifi Toplantı Salonu’nda kendisini dinlemek üzere salonu dolduran hemşerilerine, geçtiğimiz 5 yıl içerisinde Antakya’da ortaya koyduğu hizmetleri kısaca anlattı.

Başkan Savaş, geçtiğimiz günlerde açıklanan büyük Hatay için mega projelerin hayata geçirilmesi adına tüm Hataylıların elini vicdanına koyarak, Hatay’ı layık olduğu birleştirici ve vizyon sahibi bir isme teslim etmesini istedi.

Yeni Sanayi Sitesi esnafının sorunlarını da dinleyen Başkan Savaş, 30 Mart sonrası Antakya’dan sonra tüm Hatay saşına yaymak üzere yapacakları çalışmalar sayesinde herkes gibi sanayi esnafının sorunlarının da çözüme ulaştırılacağını kaydetti.
Gerçekleşen toplantı sonrası hafta içinde yaşanan yangın sonrasında zarar gören dükkânlarda incelemeler yapan Başkan Savaş, can kaybı yaşanmamasının en büyük teselli kaynağı olduğunu belirtti.

Esnaf ziyaretlerini tamamlayan Başkan Savaş, Antakya Emek Düğün Salonu’nda düzenlenen mahalle toplantısına CHP Genel başkan Yardımcısı Nihat Matkap ve CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hasan Ramiz Parlar ile birlikte katıldı. Düğün salonunu dolduran hemşerilerin omuzlarda karşıladığı Başkan Savaş, proje üretmekten aciz kimselerin kendisi ve partisi aleyhindeki söylemlerine, Lütfü Savaş’ı tanıyan herkesin kulak asmadığını söyledi.
Başkan Savaş, yoğun gündemini CNN Türk ekranlarında yayınlanan Aykırı Sorular Programı’nda Antakyalı gazeteci Enver Aysever’in, CHP’ye geçişi ve Hatay Büyükşehir adaylığıyla ilgili sorularını yanıtlayarak tamamladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz