Savaş Ve Ergin Arasında Tartışma…

26 Mart 2014 Çarşamba, 10:13
Savaş Ve Ergin Arasında Tartışma…

Cumhuriyet Halk Partisi Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş ile Adalet ve Kalkınma Partisi Büyükşehir belediye Başkan adayı Sadullah Ergin arasında servet tartışması yaşanmaya başladı.

CHP Adayı Lütfü Savaş katıldığı bir Televizyon programında 2009 yılında AKP’ye davet ettiği ve Belediye Başkanı seçildikten sonra uyguladığı baskılardan dolayı partiden kopmak durumunda kaldığı Sadullah Ergin’e göndermelerde bulunurken, “Ben daha düne kadar en başarılı Belediye Başkanı idim. AKP’den ayrıldıktan sonra mı kötü oldum?” serzenişinde bulundu.

Sadullah Ergin’in 12 yıldan beri Hatay’ın ağa konumunda kendini gösterdiğine vurgu yapan CHP Hatay Büyükşehir belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, “Mademki ağasın o halde servetini açıkla. Bakalım bu ağalığındaki mal varlığın neymiş, bir görelim. Beş yıl Bakanlık, 6 yıl Bakanlık kadar önemli Grup başkanvekilliği görevlerinde bulundunuz. Bakalım Bakan olmadan önceki mal varlığınız ile Bakan olduktan sonraki mal varlığınızı çıkın kamuoyuna açıklayın” çağrısında bulundu.

Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş, Hatay’da ve Türkiye’de örnek bir davranışa imza attığını belirterek mal varlığını açıklarken, kendisinin ve eşinin Doçent olduklarını ve 25 yıllık doktor olduğunu, bu süreç içerisinde üç ev sahibi ve bir de şehir dışında arsasının bulunduğunu ifade etti.

Eşine ait otomobilin 6 yaşında olduğunu hatırlatan Başkan Savaş, “Ben Hatay’ın ağasından da mal varlığını benim gibi açıklamasını bekliyorum” şeklinde çağrısını ısrarla dile getirdi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz