Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

Savaş Projelerini Anlattı…

24 Şubat 2014 Pazartesi, 10:17
Savaş Projelerini Anlattı…

CHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Lütfü Savaş, seçilmesi halinda Hatay için planladıklarını projelerini halka ve basına anlattı.

Savaş’ın projeleri arasında; Metro, Metrobüs, Fuar Alanları, Kültür Sarayları, Kentsel Dönüşümler, çeşitli Kompleksler, Spor Alanları, Teleferik Sistemleri, Marina, Tarım, ıstihdam ve Kalkınma Projeleri, Ulaşım, Arıtma, çevresel önlemler, Kırsal Kalkınma Projeleri bulunuyor.

 

Dün HATMEK’te salonu dolduran yüzlerce kişiye hitaben slâytlı sunumla projelerini anlatan CHP Büyükşehir Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Projelerin tamamının profesyonel ekip eliyle, tamamen bilimsel şekilde hazırlandığını, Antakya’ya 5 yıl içinde götürdükleri hizmetin Büyükşehir’e yaygınlaştırılarak, Hatay’ın, Akdeniz’in önemli şehirleri arasında yerini alacağını söyledi.
CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu, Milletvekilleri Refik Eryılmaz ile Hasan Akgöl, partili yöneticiler ve yaklaşık 1000 kişinin katıldığı CHP proje tanıtım toplantısında konuşan Büyükşehir Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Hatay’ın 15 ilçesi için ayrı ayrı ayağı yere basan, tamamen bilimsel şekilde hazırlanmış projeleri bulunduğunu bildirdi ve Hatay’ın bu bilimsel vizyon projelerle hayat bulacağını söyledi.

 

Her ilçeye ayrı proje hazırladıklarının altını çizen Savaş, projeleri arasında kır bahçeleri, teleferik, Reyhanlı şehitleri Anıtı, balıkçı barınağı, mezarlık kompleksleri, taziye salonları, 18 ayrı noktaya lojistik bölge planlaması, tarım müzesi, toprak ve yaprak analizi laboratuvarları, hobi bahçeleri, organik tarım geliştirme ve pazar yeri çalışması, tarım fuarı, Amik Ovası rehabilitasyon, fidancılık ve süs bitkilerini destekleme, Altınözü ılçesi’nde zeytinyağı paketleme tesisi, organik tarım için tohum bankası olduğunu kaydetti.

Ayrıştırma ve kutuplaşma zihniyeti ile hareket edenlerin artık Türkiye’yi yönetemeyecekleri mesajını da veren CHP Büyükşehir Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş; Hatay ve Türkiye’de huzur ve toplumsal barışı hayata geçireceklerini, CHP’nin Türkiye’nin birleştirici gücü olduğunu kaydetti.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz