Son Dakika
17 Temmuz 2018 Salı

Savaş Karşıtları barışı haykırdı…

02 Eylül 2013 Pazartesi, 09:58
Savaş Karşıtları barışı haykırdı…

Antakya Dayanışmasının düzenlediği “Suriye ile savaşa hayır” eylemine binlerce vatandaş katıldı.

 

Antakya Doğuş Okulları önünde Saat 15.30’dan itibaren toplanmaya başlayan vatandaşlar katılımın da artmasıyla haykırış seslerini daha gür bir şekilde ifade ettiler. Armutlu, Sümerler, Dursunlu’dan  kortejler halinde gelen vatandaşların da katılımıyla Doğuş Okulları önünden harekete geçen binlerce vatandaş ellerinde Türkiye ve Suriye bayraklarıyla yürüyüşe başladı.

 

Doğuş okulları-Sümerler-Uğur Mumcu istikametinde yürüyen grup “Suriye Türkiye Kardeştir” “Bütün halklar kardeştir” ve “Suriye Halkı yalnız değildir” sloganları attı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gözlerden kaçmadı. Mitinge katılan vatandaşlarda taşkınlığa mahal verecek her türlü hareketten kaçındı.

 

Uğur Mumcu alanına yürüyen kitleye Aalen alanında Hatay Cumhuriyet Halk Partisi Milletvekili Hasan Akgöl de katıldı. Uğur Mumcu alanına yakın çevrelerde Polis tarafından güvenlik noktaları oluşturulurken Vatandaşlara üst baş arama uygulaması yapıldı. 

 

Bazı vatandaşlar uygulamadan rahatsız olduklarını dile getirirken bazı vatandaşlar ise uygulamanın her iki tarafın güvenliği için yapılması gerektiğini savundu. Polis’in Uğur Mumcu alanına yakın yerde arama uygulaması yapmasından rahatsız olan bir grup genç “Polis defol bu sokaklar bizim” diye slogan attı.

 

Uğur Mumcu alanına kurulan platformun etrafına toplanan vatandaşlara müzik dinletisi sunuldu. ılk olarak Platforma Grup Nidal çıkarken daha sonra Sahneye Kaldırım Müzik Topluluğu çıktı. Suriye ile savaş istemiyoruz mesajını gür bir sesle dile getiren vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz