Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Savaş ıstemiyoruz

27 Haziran 2012 Çarşamba, 18:52
Savaş ıstemiyoruz

Has Parti Kadın Kolları ıl Başkanı Ayla Ayan, “Diyalogla çözülebilecek sorunları, süngüyle çözmeye çalışmak, her iki ülke için yıkım olacaktır. Savaş ıstemiyoruz”
 
 
 
Haber Merkezi
 
 
 
Has Parti Kadın Kolları ıl Başkanı Ayla Ayan, Suriye ile yaşanan uçak krizi ve Suriye-Türkiye ilişkileri hakkında değerlendirmeler de bulundu. 
 
 
 
Suriye’nin uluslararası sularda bir Türk uçağını düşürmesinin, ülke içinde ve dışındaki savaş tutkunlarını sevindirdiğini kaydeden Ayan açıklamasını şöyle sürdürdü: 
 
 
 
“Uçağımızın düşürülmesi elbette kabul edilemez ancak Suriyeli yetkililerin yanlışlık olduğunu ısrarla belirtmelerine rağmen, uçağımızın düşürülmesini savaş sebebi saymak yanlıştır. Bir uçağın düşürülmesini savaş sebebi sayarsak, 9 insanımızı katleden, özür ve tazminat taleplerini küstahça geri çeviren ısrail’e savaş açmamayı nasıl izah ederiz?”
 
 
 
Sorunların diplomasi yoluyla çözümünü bir tarafa bırakıp bazı çevrelerin tahrikleriyle komşuya açılacak bir savaşın iki ülke halkını da mağdur edeceğini söyleyen Has Parti Kadın Kolları ıl Başkanı Ayan, “Dost ve kardeş Suriye halkının biran önce insan hak ve onuruna yakışır şekilde yönetilmesini arzuluyoruz. Savaşın komşumuza barış ve demokrasi getirmeyeceğini biliyoruz. Diyalogla çözülebilecek sorunları, süngüyle çözmeye çalışmak, her iki ülke için yıkım olacaktır. Has Parti olarak, ülkemizin savaşa sokulmasını asla kabul etmiyoruz.” Dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz