Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Savaş, Esnaf Temsilcileriyle Buluştu…

12 Ekim 2011 Çarşamba, 09:09
Savaş, Esnaf Temsilcileriyle Buluştu…

Antakya Belediye Başkanı Doç.dr.Lütfü Savaş Hatay Esnaf Odaları Birliği (Hesob) temsilcileriyle kahvaltı da buluştu.

Hatay Esnaf Odaları Birliği’ne ait “Bendevi Palandöken Kültür Evi” binasında gerçekleşen buluşmaya Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, Belediye Başkan Vekili ve Kuyumcular Odası Başkanı Serdar Güven, Hesob Başkanı Abdulkadir Teksöz, Dernekler Federasyonu Başkanı Abdurrahman Taşçıoğlu, Küçük Sanayi Sitesi Kooperatif Başkanı M.Ali Kanlı, Kasaplar Odası Başkanı Sabit Ak, Ayakkabıcılar çarşısı Güzelleştirme Derneği Başkanı ömer Gürbüz, şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Aziz Yılmaz, Bakkallar Odası Başkanı Sabit Teksöz, ınşaat ve Boyacılar Odası Başkanı Ahmet Yalım, Fotoğrafçılar Odası Başkanı Lütfi Yücel, şekerciler Odası Başkanı Abdulganim Kıt, Demirciler Odası Başkanı Fahrettin Kelahmetoğlu, Tuhafiyeciler Odası Başkanı Beşir Günay, Terziler Odası Başkanı Ruşen Akyüz ve Mobilyacılar Odası Başkan Yrd. şakir Batmaz katılım gösterdi.

 

Antakya Belediye Başkanı Doç.Dr.Lütfü Savaş, sohbet şeklinde geçen buluşmada kentte gerçekleştirilen hizmetler hakkında esnaf temsilcilerine bilgiler verirken, farklı birçok konuda fikir alışverişinde bulundu. Altyapı çalışmalarında sona yaklaşıldığını belirten Belediye Başkanı Savaş kentin ana arterlerinde devam eden prestij caddeler projesi ve Asi Peyzaj ve çevre düzenleme projelerinin hızla sürdüğünü ifade etti.

Eski adliye binasının yıkım çalışmalarına kısa bir süre sonra başlanacağını bildiren Savaş, buraya kentimize yakışır “Antakya Mahfeli-Katlı Otopark ve Yaşam Merkezi Kompleksi’nin” yapımını gerçekleştireceklerini vurguladı.

 Savaş ayrıca esnaf temsilcileri aracılığıyla kentin tüm dinamiklerini, ligde aldığı başarılı sonuçlarla lider durumda bulunan Hatayspor’a ve 23 Ekim’de 1.ligdeki ilk maçını Beşiktaş’la oynayacak Antakya Belediyespor Basketbol Takımı’na destek olmaya davet etti.
 
Kentin farklı birçok noktasında yürütülen ve adeta şantiyeye dönüşen çalışmalarda sona yaklaşıldığını ifade eden Belediye Başkanı Savaş esnaf temsilcilerine ve tüm hemşehrilerine gösterdikleri anlayış ve hoşgörüden dolayı bir kez daha teşekkür ederken, “Başta esnafımız olmak üzere yapılan tüm bu çalışmaların meyvelerini yakın zamanda tüm şehir olarak toplayacağız.” dedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz