Savaş Çalışmalara Devam Ediyor…

27 Mart 2014 Perşembe, 10:38
Savaş Çalışmalara Devam Ediyor…

5 yıllık süreçte ortaya koyduğu huzur odaklı hizmet performansıyla hemşerileri tarafından takdir gören Antakya Belediye Başkanı ve CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, seçim çalışmalarını düzenlenen çeşitli etkinliklerle sürdürdü.

çalışmalarına Modern çarşı esnafının düzenlediği toplantıya katılarak başlayan Başkan Savaş, Antakya Belediye Başkanlığı döneminde hemşerilerine layık bir kent oluşturmak düşüncesiyle yılmadan mesai yaptıklarını ifade etti.

Esnaf hemşerilerinin sorunlarını dinleyen Başkan Savaş, altyapı ve üstyapı planlamaları çerçevesinde büyük bir köy görünümüne sahip olan Antakya’yı, mega bir kente dönüştürmenin verdiği güçle Hatay’ın yönetimine talip olduğunu kaydetti.

Programına civar esnafı işyerlerinde ziyaret ederek devam eden Savaş, Esadağa ışhanı’na geçerek, Ayakkabıcı Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nda esnaf hemşerileriyle bir araya geldi.

Ayakkabıcı esnaf hemşerilerinin yaşadığı sorunların farkında olduklarını belirten Başkan Savaş, Hatay’ın geneli anlamdaki iktisadi sorunların normal bir sonucu olarak, esnafın büyük sıkıntılarla boğuştuğunu söyledi.

Buradan Antakya özel Halk Otobüsleri Kooperatifi’nde kendisini bekleyen şoför hemşerilerinin düzenlediği toplantıda konuşan Başkan Savaş, Hatay’ın toplu taşıma konusundaki zafiyetlerini giderecek planlamaların uygulamaya hazır bir şekilde 30 Mart’ı beklediğini ifade etti.

CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Savaş, Antakya Nikah Salonu’nda, birlikteliklerinin en önemli adımını atan iki çiftin nikahını kıyarak, ömür boyu mutluluklar temenni etti.

Antakya’nın çeşitli bölgelerinde oluşturulmak istenen kaos ortamına geçit vermediklerini ve vermeyeceklerini söyleyen Başkan Savaş, Hatay’ı karıştırmak isteyen iç ve dış odaklara en güzel cevabı, halkın şanlı Türk Bayrağı altında birleşmesiyle verdiğini söyledi.

Daha sonra Antakya Ortodoks Kilisesi’nde Hıristiyan Cemaati’nin düzenlediği toplantıya katılan Başkan Savaş, Hatay’ın farklılıklarını her anlamda bir zenginlik olarak gördüklerini ve bu yönde hareket ettiklerini ifade etti.

Hıristiyan Cemaati mensupları da Başkan Savaş’ın ayrım gözetmeksizin ortaya koyduğu huzur odaklı hizmetlerin, Medeniyetler beşiği Antakya’yı modern bir kente dönüştürdüğünü ifade ettiler.

Hatay’ın gelişerek ayağa kaldırılması için açıklayacak projeleri olmayanların, gittikleri yerlerde bayrak ve tomalar üzerinden insanları ayrıştırma yoluna giderek oy toplamaya çalıştıklarını belirten Savaş, hiçbir siyasi kazanımın huzurdan daha önemli olmadığının altını çizdi.

Yoğun programını ürgenpaşa Mahallesi’ndeki dev mitingle tamamlayan Başkan Savaş, kendisini bekleyen kalabalık hemşerilerinin 30 Mart’ta sandık başına giderek Hatay’ı emin ellere teslim etmelerini istedi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz