Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Satrançta Hatay’ dan Bir ılk…

27 Mart 2010 Cumartesi, 10:32
Satrançta Hatay’ dan Bir ılk…

Dünya olimpiyat gururumuz ve dünya ikincimiz Diyap Büyükaşık Türkiye A Milli Takım Seçme şampiyonasında gösterdiği mükemmel performansından dolayı 24 Mart–7 Nisan tarihleri arasında Sinop ta yapılacak olan Türkiye Final yarışmasına katılma hakkı kazandı. Milli takım antrenörleri ve A Milli takımında yer alan sporcuların karşısında yarışacak olan Büyükaşık’ı büyük bir sınav bekliyor.
 
şuana kadar satrançta Hatay a birçok ilki yaşatan Büyükaşık bu başarı ile ilklerine bir yenisini daha eklemiş oldu.13 yaşında olan satranç dâhisi yaşından çok daha ilerdeki başarılara imza atarak en son Cumhurbaşkanı Köşküne Cumhurbaşkanı Sayın Abdullah Gül tarafından davet edilmişti.
 
 
Beyaz Kale Satranç Kulübü yönetiminden gelen açıklaya göre Hatay’ın satrançta ilkleri çoktan hak ettiğini Diyap gibi oyuncuların bu anlamda çok özverili davranıp ilimizi en iyi şekilde temsil ettiğini belirtti. Hatay da icra edilen satranç çalışmaların çok güzel olduğunu bunun için Hatay satrancının el ele verip çok daha iyi yerlere geleceğine inandığını belirtti. Bu ve buna benzer başarılarının ardı arkasını kesmeyen Diyap’ların bu anlamda eğitim ve ekonomik anlamda ayrı bir yerde tutulması gerektiğini ve bu anlamda desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Hatay valiliği başta olmak üzere Antakya belediye başkanlığı, Hatay Gençlik Ve Spor ıl Müdürlüğü, Tsf Hatay ıl Temsilciliğine bu anlamda destek veren herkese teşekkürü borç bildiklerini ifade edildi.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz