Son Dakika
24 Ocak 2018 Çarşamba

Sansürün kaldırılışının 106.yılı…

24 Temmuz 2014 Perşembe, 10:26
basinbayrami-asya-gazetesi-com

RGDS Başkanı İbrahim Aslan 24 Temmuz basın bayramıyla ilgili açıklamada bulundu. Aslan açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

“24 Temmuz 1923’te imzalanan ve yok edildiği sanılan bir ulusun dünya tarihinde yeniden dirilişi olan Lozan Barış Antlaşması’nın 91’inci yıldönümünü de kutluyoruz.

Demokrasi kültürünün gelişmesinde; basın önemli bir araç. Demokrasinin yerellerde gelişebilmesi için yerel basının güçlü olması gerekiyor. Gazeteler başta olmak üzere medya organları aracılığı ile haber alma ve kamuoyunu bilgilendirme hakkının hiçbir baskı ve sınırlama olmaksızın kullanılabilmesinin yolu meslektaşlarımızın baskı ve şiddetten uzak, hiçbir etki altında kalmadan görevlerini yerine getirebilmesi ile orantılı.

Bu inançla kurduğumuz ve Türkiye genelinde yayın hayatını sürdüren yerel gazeteleri bir çatı altında toplayacak olan Resmi İlan Alan Gazete Sahipleri Derneği ile güç birliğinin gelişmesini amaçlıyoruz. Mesleğin toplum içindeki onur ve değerini artırıcı yönde önlemler almak ve çalışmak, Resmi İlan Alan Gazete Sahipleri Derneği’nin amaçları arasındadır.

Sansürün kaldırılışının 106. yıldönümünde; tüm meslektaşlarımızın basın bayramını kutluyoruz.

Sevr antlaşmasını tarihin karanlığına gömen ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin varlığını tüm dünyaya kabul ettiren Lozan Barış Antlaşması’nın 91’inci yıldönümünde tüm dünyada barışın gelmesini temenni ediyoruz.

 

 

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz