Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Sanayide Kalifiye Elemana ıhtiyaç Duyuluyor…

14 Ocak 2012 Cumartesi, 09:27
Sanayide Kalifiye Elemana ıhtiyaç Duyuluyor…

ıskenderun Kaymakamı Ali ıhsan Su, sanayide kalifiye elemana ihtiyaç duyulduğunu belirtti. Su, ıskenderun Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde incelemelerde bulundu. Teknolojinin her geçen gün geliştiğini ifade eden Su, meslek lisesinden mezun olan öğrencilerin çeşitli meslekler edinerek iş hayatına atıldığını söyledi.
 
 
     Geliştirilen projelerle birlikte öğrencilerin yeni teknolojileri yakından tanıdığını ifade eden Su, ”Teknik eğitim gören öğrenciler ileride sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu teknolojik bilgi ve donanıma sahip nitelikli makineciler ve endüstriyel kalıpçılar olarak yetişiyor. Meslek liseleri bölge sanayisi başta olmak üzere ülke ekonomisine nitelikli birey kazandırılması ve ekonomik kalkınmaya katkıda bulunulması açısından önem taşıyor. çünkü sanayide, kalifiye elemana ihtiyaç duyuluyor” diye konuştu.
 
 
 
     ıncelemelerin ardından Okul Müdürü Yusuf Oğuz, devam eden projeler ve çalışmalar hakkında Kaymakam Su’ya bilgi verdi. Ziyarete ıskenderun ılçe Milli Eğitim Müdürü Muharrem Keleşoğlu ile ılçe Milli Eğitim şube Müdürü Doğan Dağı’da katıldı. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz