Son Dakika
21 Temmuz 2018 Cumartesi

şampiyonluk ıstiyoruz…

14 Ocak 2012 Cumartesi, 09:35
şampiyonluk ıstiyoruz…

Hatayspor Kulübü Başkanı Hikmet çinçin, Hatayspor Basın sözcüsü Can Baran ve yönetim kurulu üyeleri Ligin ilk yarısın değerlendirmek üzere Antakya Mado Cafe’de bir basın toplantısı düzenlediler.
 
 
Başkan çinçin basın toplantısında yaptığı açıklamada, kulübün bulunduğu konumda katkısı olan sporcusundan taraftarına, esnafından iş adamına, bürokratından siyasetçisine kadar herkese teşekkür etti.
 
 
Hatayspor’u Layık Olduğu Yere Getirmek ıçin Aday OldukYönetime talip olarak seçildikleri günden bu yana Hatayspor’un başarısı için her türlü çalışmayı yaptıklarını ifade eden çinçin, “ Hatayspor’un olması gereken yerin 3. lig olmadığını düşündüğümüz için aday olduk, Kulübümüzün daha iyi tesislere sahip olması gerektiğini düşündüğümüz için aday olduk, tüm bu eksikleri gördüğümüz ve o zaman ki mevcut yönetimin bunu başaramayacağını düşündüğümüz için aday olduk ve en önemlisi Hatayspor’u layık olduğu noktalara getirebileceğimizi düşündüğümüz için aday olduk.
 
 
 
Geçen yıl lider bitirdiğimiz ilk yarının ardından talihsiz bir şekilde ve belki yaptığımız bir takım hatalar sonucu ligin sonunu getiremedik ve olası bir şampiyonluktan olduk. Bu yıl da ilk yarı sonunda lider konumdayız. Geçen yıl yarım bıraktığımız işi tamamlayarak, ligi şampiyon olarak bitirmek istiyoruz” dedi.
 
 
Göreve gelirken uzun dönemli bir başarı yakalamak amacıyla, tesisinden altyapısına kadar yapılacak tüm çalışmalarda uzun soluklu ve sabırlı bir politika planladıklarını belirten çinçin geçen yılın 2. yarısında kaybedilen şampiyonluk sonrası, Hatay halkının ve Hatayspor taraftarının buna tahammülünün olmadığını ve bir an önce başarı istediğini gördüklerini dile getirerek bu doğrultuda çalışmalarını hızlandırmak zorunda kaldıklarını ifade etti.6 Futbolcu ıle Yollar Ayrılırken 5 Yeni Oyuncu Transfer Edildi
 
 
Bu bağlamda geçen yıla oranla iki misli fazla harcama yaptıklarını kaydeden Hatayspor Kulübü basın sözcüsü Can baran da, hem Kulüp yönetimi olarak kendilerinin, hem taraftarların, hem de Hatay halkının çok istediği şampiyonluğu alabilmek mevcut tüm kaynakları kullandıklarını söyledi.Devre arasında altı futbolcuyla yollarını ayırdıklarını ve beş yeni futbolcuyla anlaştıklarını dile getiren çinçin, Mehmet Taş, Hakan Duran, Emrah Yollu, Oktay özen, Oğuzhan Seyit ve Bilal Gücüyetmez ile yollarını ayırdıklarını, ünyespor’dan Uğur özvardar’ı Bandırmaspor’dan Salih Uyar’ı, yine Bandırmaspor’dan Suat Bozkurt’u, D.Kayapınar’dan Eyüp Kadri’yi ve Antalyaspor’dan Serhat Hürriyet’i kadroya kattıklarını açıkladı.
 
 
 
Baran, ayrıca altyapıdan Ali Uğur Sehil ve Akif şerifoğlu da A kadroya alındığını söyledi.Baran 2011 Mali Rakamlarıyla ılgili de Bilgiler VerdiKulübün 2011 yılı mali rakamlarıyla ilgili bilgiler veren Can baran, 2011 yılında iddia ve diğer kaynaklardan 2.054 milyon gelir elde edildiğini, aynı şekilde harcamalarının da 2.054 milyon lira olduğunu söyledi.
 
 
 
2011 yılı içerisinde futbolculara ve diğer harcamalara toplam 1.902 milyon harcandığını, futbolculara alacakları olan 440 bin lira primin dağıtıldığını, futbolcuların alacakları olan 300 bin liranın ise ikinci yarıda ödeneceğini ifade etti.
 
 
4 milyon liralık toplam borcun, Kulüp başkanı çinçin ve kendisinin yaptığı bağılardan sonra 3.6 milyona düştüğünü belirten Baran, ıkinci yarıya finansman sorunlarıyla gireceklerini ve yaklaşık 1.5 milyonluk bir kaynağa ihtiyaç duyduklarını, söyledi.
 
 
ıkinci yarı başlarında, şubat ayı içerisinde kongreye gitmeyi planladıklarını dile getiren Başkan çinçin, takımın yaşayacağı finansman sorununun çözümü noktasında Hatay’ın tüm dinamiklerine destek çağrısında bulundu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz