Son Dakika
22 Ocak 2018 Pazartesi

Samandağlılar Öfkeli…

21 Kasım 2013 Perşembe, 10:17
Samandağlılar Öfkeli…

Hatay’ın Samandağ Gönüllüleri platformu; temel hak ve özgürlüklerinin gasp edildiği gerekçesiyle Suriyeli mültecileri ilçelerinde görmek istemediklerini söylediler.

Samandağ Gönüllüleri Platformunu oluşturan DıSK, Eğitim –ış Sendikası, Ulasal Eğitim Derneği, Halkevi, Bakkallar Odası, Berberler Odası, Esnaf Odası, Terziler Odası ve Ziraat Odası, Abdullah Cömert alanında Suriyeli mültecileri istemediklerine yönelik basın açıklaması yaptılar.
Samandağ Gönüllüleri platform sözcüsü Gazi Kazan, Samandağ’ında yaşayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının refah içerisinde olmadıklarına vurgu yaptı.

Kazan:“Devletler yasalarla yönetilir. Bizim gibi cumhuriyet yani, halk iktidarı ile yönetilen ülkelerde, hukuk, kişilerden üstündür. ülkemizin Mevcut Anayasasının 5. Maddesine göre;
Devletin temel amaç ve görevleri; kişilerin ve toplumun refah, huzur ve mutluluğunu sağlamaktır. Kişinin Temel hak ve hürriyetlerini korumaktır.

Hukuk devleti ve adalet ilkeleriyle, bağdaşmayacak surette sınırlayan, siyasal, ekonomik ve sosyal engelleri kaldırmaktır. Ekonomik ve sosyal dengeyi mahvetmişlerdir.

şehrimizde iş potansiyeli az olduğundan, halkımız Arabistan çöllerinde kölelik koşullarında çalışırken; daha ucuz, sigortasız, kayıtsız yabancı uyruklu Suriyeli sığınmacıları çalıştırmak, örfümüze, âdetimize, ahlaka, kanuna, insanlığa sığmaz.

Samandağ Gönülleri Platformu sözcüsü Gazi Kazan, Gaziantep’te 325 lira için patronunu dövesiye döven Suriyelinin benzer olayının Antakya’da yaşandığı hatırlatarak “Sığınmacı Suriyelileri kendi menfaatleri için kullanan kişilerinde, Esnaf- Tüccar vb. cezalandırılmasını talep ediyoruz. ılimizde, ilçemizde kendi çıkarları için, bu kişilere zemin olanlar, kendi toplumlarına, şehrimizde yaşanan kardeşlik duygularına, ihanet etmişlerdir”şeklinde konuştu.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz