Son Dakika
24 Eylül 2018 Pazartesi

Samandağ Balıkçılarından ısyan

18 Ağustos 2011 Perşembe, 09:29
Samandağ Balıkçılarından ısyan

Samandağ’ında balıkçılıkla uğraşan gemicilerin gemilerinin  “Kara Muayenesi”nin Samandağ’ında yapılmasını istediler.
 
 
Samandağ Su ürünleri Kooperatifi mahkemelik olduğundan dolayı gemilerin Kara muayenesi yapamadığı, balıkçıların denize açılamadıkları ve zor durumda oldukları ve 100’lerce balıkçının işsiz kaldığı ifade edildi. 
 
 
çevlik Limanında 35 gemi Kara Muayenesi yapılamadığından balıkçılıkla geçimini sağlayan  
Yüzlerce ailenin mağdur olduğu belirtildi.  çevlik Limanında gemilerin bir yıldan beri karada boş yere tutulduğunu belirten balıkçılar mağduriyetlerini şöyle dile getirdiler: “
 
 
Gemilerimizin “Kara Muayenesi”nin yapılmasını istiyoruz.   Daha önce Samandağ ve tüm limanlarda gemilerin muayenesi yapılırken neden Samandağ’ında yapılmıyor. Geçimimizi balıkçılık yaparak sağlıyoruz. Samandağ Su ürünleri Kooperatifi mahkemelik olduğundan dolayı şifre verilmiyor. 
 
 
Gemilerimize Kara muayenesi yaptıramıyoruz. Muayene olmayınca da denize açılmamız yasak. ışsiz kaldık. Gemilerimiz bizim ekmek teknemiz. çocuklarımıza bakamaz duruma geldik.  Yaklaşık 35 gemi karaya oturmuş bunlarla birlikte 100’lerce işçi işsiz kalmıştır. Hatay Valimizden, Samandağ Kaymakamımızdan gemilerimize kara muayenesi yapabilmemiz için destek bekliyoruz. Biz balıkçılar mağdur durumdayız.”

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz