Son Dakika
20 Ocak 2018 Cumartesi

Saldırı Araçları, Rakka’dan Getirildi…

20 Eylül 2013 Cuma, 10:26
Saldırı Araçları, Rakka’dan Getirildi…

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, Hatay’ın Reyhanlı ılçesi’ndeki patlamada 52 vatandaşımızın hayatını kaybettiği saldırıda kullanılan araçların Türkiye’nin desteklediği muhaliflerin elinde bulunan Rakka şehrinden geldiklerini iddia etti.
 
Hatay CHP ıl binasında düzenlediği basın toplantısında zehir zemberek açıklamalarda bulunan Gürsel Tekin’in toplantısına, Hatay CHP Milletvekilleri Refik Eryılmaz, Mevlüt Dudu, Hasan Akgöl CHP ıl Başkanı Servet Mullaoğlu ve çok sayıda partili katıldı.
 
1 milyon 800 bin yurttaşın haciz altında olduğunu belirterek sözlerine başlayan CHP Genel Başkan Yardımcısı gürsel Tekin, “Yurttaşlarımız ödemelerini yapamadığı için hapse atılmakla burun burana. Bununla birlikte Hükümette boş durmamış 2014 planlarında 270 tane cezaevinin planları yapılıyor. Elimize ulaşan bilgilere göre 350’ye yakın icra daireleri açılacak. Ne yazık ki ekonomimizin geldiği tablo bu” dedi.
 
Hatay’ın daha önce ki zaman zarfında gelişmişlik açısından en önemli illerin başında geldiğini ama şu anda ciddi bir ekonomik sıkıntı yaşadığını aktaran Gürsel Tekin, “Bu kirli savaşın sebebini anlayabilmiş değiliz. 2003 yılında Tezkerenin geçmemesi için CHP’nin mecliste vermiş olduğu mücadelenin ne kadar önemli olduğunu görüyoruz. Bizim bu çabamıza destek veren 99 AKP eski vekiline de teşekkür ediyorum. 1 Mart Tezkeresinin meclisten geçmesi ile 1 buçuk milyon insan hayatını kaybetti” ifadeleri ile Hükümeti eleştirdi.
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Hükümetinin tutarsız bir dış politika izlediğini söyleyen CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Libya Lideri Kaddafi’den ödül alan Başbakan Daha sonra ise Kaddafi’nin başını ezdi. Ve parçalanmış bir Libya ortaya çıktı. Savaşın Bedelinin ne kadar ağır olduğunu Cumhuriyet Halk Partisi kadroları çok iyi biliyor” diye konuştu.
 
Geçen 147 işçinin hayatını kaybettiğini ve bu kayıpların iş kazası olmaktan çıktığı iddiasında bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Sayın Başbakan Olimpiyatların Türkiye’ye verilmeme sebebini Gezi Parkı demişti. Ama Olimpiyatların verilmeme sebebi Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bütün bunların yaşandığı ortamda CHP olarak elimizden geleni yapacağız” ifadelerini kullandı.
 
Türkiye’nin Ortadoğu bölgesinde önemli bir konumda olduğunu ve barış’a öncelik yapmaları gerektiğini ifade eden Tekin, “Türkiye’de yaşanan sürecin durdurulması ve yanlış politikalardan vazgeçilmesi elimizden geleni yapacağız. Bu sürecin barışçıl bir süreç olarak bitmesini temenni ediyoruz.
 
BAşBAKAN, SıSı ıLE GöRüşTü
 
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Mısır’da yaşanan darbe sonucu yönetimi ele geçiren General Cici(Sisi) ıle 9 ay önce gizli bir şekilde görüştüğünü iddia eden CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Başbakan Dolmabahçe Köşkünde 1 buçuk saat görüştü. Elimizde Fotoğraflar var. Bugün Darbeci dediğiniz adamla görüşüyorsunuz. Ana Muhalefet Partisi Ortadoğu’dan davet alınca ana muhalefeti eleştireceksiniz ama kimse size Cici(Sisi) ile görüşmenizi sormayacak” ifadeleri ile Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ı sert bir üslupla eleştirdi.
 
Reyhanlı’da hayatın kaybeden 53 kişinin neden hayatını kaybettiğinin araştırılması gerektiğini, araştırılmaması halinde arka planda yaşananların ortaya çıkamayacağını belirten CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Orta da ciddi belgeler var. Bu araçlar Rakka’dan çıktı. Rakka neresi ıktidarın desteklediği terör örgütlerinin elinde olan bir yer.
 
Amerika ve Türkiye ilişkilerinin tam da bozulma noktası bu.  Türkiye’nin her yerinde hak arama eylemleri devam ediyor” dedi.
 
Eylemleri sona ermesinin tek yolunun eylemlerin neden yapıldığını anlamaktan geçtiğini vurgulayan Tekin, “Başbakan doğa’ya sahip çıkanlara gidin ormanda yaşayın diyorsa bu başlı başına bir eylem sebebidir. Başbakan hayatını kaybeden 7 gencimize başınız sağ olsun demiyorsa hepimizin utanması gerekiyor. Gezi Parkı bir hak arama eylemidir” ifadelerine dikkat çekti.
 

Herkesin CHP’nin Belediye Başkan adaylarını merak etmesinin kendisini mutlu ettiğini açıklayan Gürsel Tekin son olarak, “ Herkes CHP adaylarını merak ediyor da AKP adaylarını merak etmiyor çünkü AKP’de demokrasi yok” diyerek sözlerini noktaladı.

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz