Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Sahip Çıkmalıyız…

27 Ocak 2012 Cuma, 09:21
Sahip Çıkmalıyız…

ıskenderun Korunmaya Muhtaç çocuklara Yardım Derneği Başkanı Zeynep çakmaklı, sokakta çalışan çocuklara sahip çıkılması gerektiğini belirtti.
 
 
çakmaklı, yaptığı açıklamada, dernek olarak amaçlarının sokakta çalışan çocukların sosyal hayata kazandırılması olduğunu söyledi.
 
 
Sokakta çalışan çocukların korunması noktasında herkese görev düştüğünü vurgulayan çakmaklı, ”Sokakta çalışan çocuklara hep birlikte sahip çıkmalıyız. Bu yönde çeşitli faaliyetler ve projeler geliştirilmeli. Sokakta çalışmak zorunda kalan çocuklar, sokaklarda yaşanan her türlü tehlikeye, istismara ve şiddete karşı savunmasız durumdadır” dedi.
 
 
çakmaklı, sokaklarda sevgi ve şefkat ortamından uzak, umutsuzluk içinde büyüyen, madde bağımlılığı ve diğer zararlı alışkanlıkların pençesine düşen, emekleri çalınarak kötüye kullanılan çok sayıda çocuk bulunduğunu bildirerek, geleceği inşa edecek olan bu çocuklara başta devlet olmak üzere, herkesin sevgi ve şefkat göstererek sahip çıkması gerektiğini ifade etti.
 
 
 Anne ve baba olgusunun çocukları yalnızca dünyaya getirmekten ibaret olmadığını anlatan çakmaklı, ”Anne, baba olmak demek dünyaya getirdiği varlığı büyütüp, hayatın içinde kendisine iyi bir yer edinene kadar desteğini esirgememek demektir. Anne, baba desteğinden yoksun çocuklar, hayat ağacının dallarından sokağa zamansız düşen güzel meyveler gibidir. Onları toplamak, onları sahiplenmek bir insanlık görevidir” diye konuştu. AA

You must be logged in to post a comment Login

Yorum yazın...

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz